Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Scotch, vagy Bourbon?

Scotch, vagy Bourbon?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

John Lee Hooker üzeni: One bourbon, one Scotch, one beer!


http://www.youtube.com/watch?v=BIvka3SSv9Y

2012. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

Ahogy Hooker mondja:P


Mióta mindkettőből ittam már elég komolyakat, nem mondanám, hogy egyik a másik fölött állna, és nem is szeretem egyiket jobban a másiknál.


A scotch előnye, hogy jobban variálható az íze a tőzeggel és a különböző hordókkal (mivel mindig használt hordókban érlelik, míg a bourbönt csak új, égetett tölgyben), persze ez az előny csak kb. 8 ezer Ft fölött válik jelentőssé.


A bourbon előnye meg az, hogy jellemzően az olcsóbbak is egész korrektek (nem a Jim Beam-re gondolok, bár az sem alapvetően rossz), míg legtöbb scotch 5e alatt elég komolytalan. Viszont tud domborítani felsőkategóriában is, hiába állítják a divatmárkák, hogy a bourbönt nem lehet sokáig érlelni...

2012. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Scotchnak szerintem gyogyszerize van. A bourbon az finomabb. A bourbonbol pedig a jimbim black a legfaszabb.az eggyik buza a masik kukorica alapu.Es a jack danials se rossz.A jackbol es a jimbobol mar van mezes is.:) ultra cool
2012. dec. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!