Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meggylikőrt lehet meggybefőtt...

Meggylikőrt lehet meggybefőtt felhasználásával készíteni?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy leöntöm a befőtt levét, enyhén megcukrozom, és felöntöm vodkával, várok vagy két hetet, és leszűröm a levét. Ez így jó lenne?


Van egy üveg ihatatlan kommersz whiskey-m. Nincs benne más, csak víz, színezék, meg gabonaszesz. Vodka helyett az megteszi?


2012. szept. 16. 18:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint leöntöm a befőtt levét, és magára a meggyre öntöm a vodkát.
2012. szept. 16. 18:03
 2/4 Phoney ***** válasza:

Jobb, ha magát a meggyet összeturmixolod a szesszel (a befőtt leve nélkül), üvegbe töltöd, majd pár hét (inkább hónap) után lefejted.


Csináltam már a befőtt levéből is, de az csak úgy lett iható, ha szerencsendióval befűszereztem utána. Azt azért számold ki, hogy 15% alá ne nagyon hígítsd a szeszt a cukorral meg a lével, mert akkor romlandó lesz.

2012. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Végülis van rá elég sok hónapom :)

Akkor a whiskey-s megoldás nem jó?

2012. szept. 16. 18:18
 4/4 Phoney ***** válasza:

De, szerintem bőven elnyomja a cseresznye. Vagy ha marad is valami kevés whisky-íze, akkor az még illik is a meggyhez.


Viszont nem árt valamennyit pihentetni majd lefejtés után is. Valamiért jobb lesz tőle.

2012. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!