Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet Borovickát rendelni?

Csoro kérdése:

Honnan lehet Borovickát rendelni?

Figyelt kérdés
Kerestem mindenhol, de sehol sem találtam. Egy-két üveggel szeretnék rendelni belőle, természetesen házhozszállítással.

2012. szept. 13. 15:02
1 2
 11/15 Phoney ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, de csak a bóvli ginek készülnek természetes aroma bekeverésével, mellesleg azokra általában nem szoktak gabonaszeszt „pazarolni”, csak undorító melaszszeszt. A „desztillált gin” és a „London gin” kötelezően boróka szeszbe áztatásával és kifőzésével készül. A létező különbség az a borovičkához képest, hogy a ginhez kis mennyiségben más fűszereket is használnak, és sosem használják erjesztett boróka párlatát.
2012. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Phoney ***** válasza:

Megjelent egy szlovák márka a magyar piacon, ha érdekel, innen lehet pl. rendelni:


[link]


Ez garantáltam nem a legjobb, de legalább nem is kerül sokba.

2012. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mustafa33 ***** válasza:

előző,

iható, a Spišská borovička 40% -ot utánozza és annak a hírén akar megélni, de nem rosz.

2012. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Phoney ***** válasza:

Vettem egy üveggel, nem ajánlom. Akciósan volt 2000 a fél liter, de ilyenből ennyiért 7 decit illene adni. Lényegében ez a márka „a szlovák fütyülős” (gyümölcsízű szeszeket is gyárt, azok pont olyanok).


Gyenge és jellegtelen a borókaíz, lényegében az egész ital alig van valamivel a kommersz gin színvonala fölött, csak nem olyan szar benne az alkohol.


Tipikusan az a fajta cég, ami kitalál egy dizájnt és "életérzést", aztán mikor kész a marketingterv, készít hozzá valami nagyjából lenyelhető félkommersz löttyöt is, amivel meg lehet tölteni a szép üveget.

2012. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mustafa33 ***** válasza:
Phoney, A Spiš cég még csak ki sem találta, mert az igazi eredeti borókapálinka szepesi (zipser). Így csak beépítette magát a létező hírnévbe. Hogy ne legyen baja a védett márkával kis eltérést iktatott be. Az eredeti Spišská Borovička (Szepesi borókapálinka) az övék Spiš borovička (Szepes borókapálinka) amolyan "kínai" megoldás, egy két betű eltérés.
2012. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!