Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet Borovickát rendelni?

Csoro kérdése:

Honnan lehet Borovickát rendelni?

Figyelt kérdés
Kerestem mindenhol, de sehol sem találtam. Egy-két üveggel szeretnék rendelni belőle, természetesen házhozszállítással.

2012. szept. 13. 15:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
En kuldenek neked postan,de ha eltorik?:)
2012. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kár lenne érte. Még nem ittam, de nagyon dicsérik. Izgatja a fantáziámat, hogy milyen lehet. Remélem valahonnan sikerül beszereznem.:)
2012. szept. 13. 15:10
 3/15 anonim válasza:
7%
Nem vagyok nagy alkohol ivò,de szerintem nagyon rossz,büdös alkohol,de ez az én szerény véleményem:)
2012. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kóstolás után tudok csak állást foglalni, így nem. Majd kiderül:)
2012. szept. 13. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A hármas válaszolóval ellentétben én kifejezetten szeretem.

Boróka pálinka a magyar neve, a Juniperus terméséből készült nem túl erősre főzött pálinka.


Én minden évben készítek magamnak 1-2 litert, emésztést segítő hatása miatt, csak mindíg korábban elfogy.

2012. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én így szoktam: " Főúr, kérek egy borovicskát!"
2012. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Éttermünk van, de a Fejér megyei nagykerek nem tartanak Borovickát. Tehát ez a verzió is bedőlt. Az ország másik felébe pedig nem fogok elmenni egy felesért...
2012. szept. 13. 15:45
 8/15 Phoney ***** válasza:

Az egész ország webáruházai sem tartanak borovickát (az egyiknek volt egyféle, csak „nem rendelhető”), és még a nemzetköziek közt sem találni ilyet.


A szlovák és cseh webshopokban persze van, de onnan meg nem szállítanak ide.


A borovicka semmiképp nem „borókapálinka”, hanem mindig tisztaszesz az alap, és ahhoz vagy borókapárlatot kevernek, vagy borókát áztatnak bele és újra lefőzik, mint a gint. Tiszta borókapárlatot igen ritkán palackoznak, mert egyrészt drága (3,5 decit láttam hatezerért), másrészt meg igen erős íze van.


A szeretem-nemszeretem kérdéshez egyébként azért egynél (kettőnél) több márkát kellene megkóstolni, mert nincs az a finom italfajta, amiből ne gyártanának rengeteg kukába valót is. Ginnél sem mindegy, hogy Marine Dry vagy Beefeater... :)

2012. szept. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mustafa33 ***** válasza:
59%

A rendes borovička 40%-os. A borovička nem gin. A gin gabonaszesz természetes juniperus aromával. A borovicska boróka bogyó párlat, semleges szesz és víz. Másik módszer a boróka bogyók szeszben áztatása és ennek a kifőzése. Így készül a morva Jelinek cég minőségi Slovácká borovičkája. Felvidéken Liptóban és Szepes megyében csinálták hagyományosan a Fenyővizet - Borovičkát a 19. század végén, eredetileg a durva ízű krumplipálinkát szelídítették borókával. Szlovákiában Trencsénben kezdték gyártani nagyban 1933 ban Juniperus néven. Exportálták is. 1952-től nemzetközi védjegyet kapott a Juniperus Borovička 40%. Ezt borókabogyó fermentálásal készítik, utána az aromatikus anyagokat kilúgozzák és desztilálják. Élesztővel gyorsítják az érjesztést. A jó kárpáti boróka - Juniperus communis bogyója jó évben 25% cukrot is tartalmaz. A déli mediterrán borókafajták silányabb ízűek és terpentin mellék ízük van.

Gyártanak még ilyet Horvátországban, Szlovéniában - Brinjevec nevű, Szerbiában - Kleka, Svájcban - Geniévre és Ginepra, Németországban és Svájcban - Steinhäger, Németországban és Ausztriában - Dornkaat vagy Wacholdergeist.

Cseh (morva)- Slovácká borovička, Bošácká borovička.

Szlovák védett márkák: Spišská borovička 40%, Slovenská borovička 40%, Old Herold - Juniperus borovička 40%

2012. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
És vannak olcsó borovičkák is amik konzum szeszből és szintetikus aromából vannak kotyvasztva. Ezeket nem ajánlom.
2012. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!