Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hallottatok a vaddohány (úti...

Hallottatok a vaddohány (úti selyemfű) párlatról (pálinka)? Hol tudok utánanézni a készítésének?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 13:29
 1/7 Combi27 ***** válasza:
Mivel a pálinka erjesztéssel, és desztillálással készül, így selyemfűből max trágyát tudsz készíteni....Amire te gondolsz az az ízesítés amit desztillálás előtt tesznek a cefrébe.Kipróbálhatod ha akarod..Jegyezd meg, amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is :)))
2012. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi :)!
2012. jún. 18. 11:27
 3/7 Phoney ***** válasza:

Ilyet én keresve sem találtam, de gyógynövényes párlatot alapjában véve nem bonyolult csinálni.


A szesz 2. lepárlása (finomítás) előtt az alszeszbe áztatod a kiszárított füvet pár napra, és vele együtt párolod le. Ha aromásabbat akarsz, akkor nem alszeszbe, hanem kész (minél erősebb, de legfeljebb 85%-os) párlatba áztatod, és másnap újra lefőzöd. A kész párlat literjéhez szerintem kb 20-30 gramm füvet számolj, és mindenképp válassz el rendes utópárlatot, különben a végével átjönnek a nyers ízek is.


Tudni kell még, hogy ez a növény enyhén mérgező (legalábbis bizonyos emlősök számára, embernél nem tisztázott), és a méreg átkerülhet a kész párlatba is (erről nem lehet biztosat mondani, mindig az adott méreganyag fizikai tulajdonságaitól függ). A rügyek, fiatal hajtások, fiatal levelek, éretlen gyümölcsök biztonságosak.

2012. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon köszönöm!
2012. jún. 18. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne keverd.Igyál Jó Magyar Pálinkát.Ennyi.
2012. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja ,pardon .Gyümölcsből.Jó Magyar gyümölcsből.
2012. jún. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D
2012. jún. 22. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!