Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért rúgok be hamarabb a...

FFDP kérdése:

Miért rúgok be hamarabb a sörtől, mint mástól?

Figyelt kérdés
Ha bulizunk kb. annyi felest vagy egyéb töményet iszok, mint a többiek és sokan már az asztalt fogják amikor én csak vidáman röhögcsélek, míg sörből 3 -4 is elég ahhoz, hogy kész legyek. Miért lehet ez?
2011. ápr. 28. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A sörben van szénsav ami felviszi az alkoholt az agyba, míg a töményben nincs. Mondjuk azért ígyis furcsa, mivel ugye a sör 10% alatt van, míg a tömény azért jóval több...
2011. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tömény eleve később üt be mint a sör. A másik meg az h szénsavas, a harmadik meg az h hamarabb kioldódik belőle az alkohol. Valaki ettől rúg be hamarabb valaki attól. Egyébként a sőrtől én is hamarabb beszoktam mint a töménytől. Csak a töményebbtől dúrván.
2011. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
volt egy ilyen hogy ahogy sör kerül a partiba még egy üveggel se ittak meg de már őrjöng mindenki. úgy érzed előbb megcsap.
2011. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!