Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy bor lejárhat? (Kérdésed...

Egy bor lejárhat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Kaptam egy Hétvezér duna melléki muskotály bort karácsonyra és a hátcimkéjén azt írja, hogy "Minőségét megörzi a zárófólián feltüntetett időpontig" (25.08.2011). Nekem ez furcsa eddig még nem hallottam olyanról hogy egy bor lejárjon. Vagy elképzelhető ilyesmi?
2010. dec. 26. 15:07
 1/6 Phoney ***** válasza:
100%
Állítva és szobában tartva bármilyen bor elég jól meg tud romlani, a "minőségét megőrzi" pedig azt jelenti, hogy addig vállalnak érte garanciát, és nem azt, hogy utána biztosan megromlik.
2010. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és szobában tényleg megromlik a bor?
2010. dec. 26. 15:50
 3/6 Phoney ***** válasza:
Idő kell hozzá, de meg. A "szekrény tetején, állítva" módszer a legrosszabb. Ha nem hűvösben és fektetve tartják a palackot, akkor X hónap után mindenképp meg lehet érezni, hogy nem az igazi. Persze nem biztos, hogy ihatatlanná válik, de olyan is van.
2010. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és akkor például hol érdemes tartani?
2010. dec. 26. 16:04
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Először "öregszik", élvezeti értéke csökken, majd ihatatlan lőrévé válik.

A hosszú távra szánt borokat speciálisan érlelik, kezelik, tárolják. A dugó minősége sem közömbös.

Amúgy legjobb helye a hasban van, de hűvös helyen (13-15 fok) sokáig eltartható a minőségi bor. Fektetve kell tárolni, hogy a dugó ne tudjon kiszáradni. Óvni kell a hőmérséklet ingadozástól.

Szóval a legtisztább: be a gallér mögé!

2010. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ennél undorítóbb bort még soha életemben nem ittam, pedig volt már szerencsém egy-két alsópolcos kollégájához. mindegy, hogy lejárt-e vagy sem, ha csak bebaszni akarsz, akkor SE idd meg.
2014. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!