Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit jelentenek a borokon ezek...

Mit jelentenek a borokon ezek a feliratok?

Figyelt kérdés
Például kadarka, cuvéé, muskotály? Azt tudom, hogy van vörös, rozé és fehér, száraz, édes, de ezek mit jelentenek? Honnan tudhatom, melyik közülük a jó (az árán kívül)?
júl. 22. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kadarka egy kék szőlőfaja. Önmagában egyáltalán nem utal minőségre. A talajtól függően másfajta bort ad. Készülhet belőle „kannás” szintű, de egészen kiváló bor is. A muskotály is szőlőfajta. Van belőle bornak való és csemege is. Szintén nem utal minőségre.

A cuvéé (küvé) házasított bort (is) jelent. Nem két lőre összeöntése, hanem már a mustot is többféle szőlőből készítik, de a lehet a must és borok összeállítása is. Ez esetben akkor miért nem összeöntése? Tk., az, csak nem véletlen, esetleges, ez van itthon módon, hanem tudatosan társítva.

júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Amit én szoktam figyelni laikusként, hogy milyen a palack. Általában a jobb borok alja mélyebb, a sz@rabbaké lapos.
júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

Sehonnan nem tudod a címke alapján, hogy melyik jó, ahogyan semmilyen más italnál sem. (Léteznek persze kategóriák, amiből nem éri meg kimondottan rosszat csinálni, de attól még lehet felejthető, különösen ár/érték arányban.)

Ahogy veszed a borokat, mindig jegyezd meg, hogy melyik bor melyik pincészettől volt és milyen szőlőfajtákból, és akkor majd idővel kialakul, hogy melyik pincészetekkel vagy elégedett és milyen szőlőfajták szoktak ízleni.

júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bor aljának nézése nem tudom miért lett lepontozva, ennek van alapja.


[link]


Szóval nem minden lapos aljú bor rossz, de aminek horpadt az alja, az valszeg jobb kategória.

júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:
100%

ma 11:14

De semmivel nem ér többet, mintha csak az árát néznéd. Ha valamit "jó bornak" akarnak eladni, akkor azt úgy is fogják palackozni. Ennyi erővel ha 1500 fölött van nemakciósan, akkor az "jobb bor", csáó.

júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!