Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha életemben nem ittam egy...

Ha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem mennyire fog megviselni egy üveg pezsgő elfogyasztása?

Figyelt kérdés

Holnap töltöm a 23. életévemet és életemben egy korty alkoholt sem ittam még, ott hever a szekrény tetején a sok ajándékba kapott pezsgő, lassan el sem fér és azon gondolkodtam, hogy holnap este meginnék egyet.


Ez mennyire lenne jó ötlet így, hogy még sosem ittam?


11%-os Törley Charmantot nyitnék meg.



júl. 18. 20:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem fejre állsz mint a jancsiszeg.
júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Az azért meg van, hogy egy ÜVEG, gyakorlatilag a borral egyező erősségű alkoholt akarsz elfogyasztani?


Én nem tenném ...

júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Én sem iszok alkoholt egyáltalán, viszont Szilveszterkor kénytelen voltam meginni 3dl-es (vagy tudja a tök..m mekkora) kis üveges pezsgőt, mert nem volt kéznél más és ku..va szomjas voltam. (Citadella tetején haveromnál csak az volt) Olyan fejfájásom lett tőle rá egy-két órára, hogy még másnap délelőtt is fájt a ku..va isten fa..át neki.
júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült a pezsgőzés Kérdező? :) Ó, és boldog szülinapot! ^^
júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Egész jól. Nagyon finom volt a pezsgő behűtve. Külön poharat is hoztam neki és elkortyolgattam. Picit megéreztem de inkább csak jobb hangulatom lett tőle, utána meg elálmosodtam. Elfogyott az egész üveg.
júl. 20. 08:02
 16/24 anonim ***** válasza:
Na, ügyes vagy! ^^ Jól van akkor.
júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Azért eléggé túloztak egyes válaszolók. Egy üveg 11%-os italtól kb lehetetlen rosszul lenni.
júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
#17 Így utólag én is így gondolom.
júl. 21. 22:40
 19/24 anonim ***** válasza:

#17 Igen, szerintem is túloztak. Viszont 58 kilós koromban egy fél üvegtől be tudtam csípni. :)


Szerintem számít ebben a testsúly, a tolerancia, a gyomortartalom és nyilván az idő is.


Ha egy 55 kilós ember, aki soha nem ivott még alkoholt megiszik éhgyomorra egy üveg pezsgőt 10 perc alatt, az valószínűleg fejreáll tőle. :D

júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#17-nek:


Akkor te még nem ittál egyszerre ennyit.


Orvosi kalkulátort használtam, de mivel 12-14% közötti értéket lehet csak beálltani, ezért nem 7,5 csak 6 decivel számoltattam.


Az eredmény, 70Kg-os testtömeget feltételezve: 1,971 ezrelékes véralkoholszint.


Tünetei 1.5-2.5 ezrelék között:


Részegség. Excitáció (izgatottság), egzaltáció, nyugtalanság, ingadozó hangulat, agresszivitás. Normák figyelmen kívül hagyása. Érzékelés, reflexek, egyensúlyérzés számottevő romlása, bizonytalan járás és térbeli tájékozódás, akadozó beszéd. Sápadtság, légzés és szívműködés gyérül, hányinger, hányás jelentkezhet.


[link]



Én fiatal koromban iszonyú nagy piás voltam, úgyhogy pontosan tudom, hogy csak a szája jár némelyeknek. Bementem a törzshelyemre, és a pultos már tette is ki a korsó bort. Igen, BORT. Aki nem szokta meg a piát, azt egy üveg pezsgő földhöz baxxa.

júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!