Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha életemben nem ittam egy...

Ha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem mennyire fog megviselni egy üveg pezsgő elfogyasztása?

Figyelt kérdés

Holnap töltöm a 23. életévemet és életemben egy korty alkoholt sem ittam még, ott hever a szekrény tetején a sok ajándékba kapott pezsgő, lassan el sem fér és azon gondolkodtam, hogy holnap este meginnék egyet.


Ez mennyire lenne jó ötlet így, hogy még sosem ittam?


11%-os Törley Charmantot nyitnék meg.



júl. 18. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon rossz ötlet. De valszeg ha akarnád se tudnád meginni az egészet, mert nem esne jól. (Ez NEM kihívás.)
júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 évesen egy sörtől zsibbadt a fejem.


Attól függ mennyi idő alatt iszod meg. Ha hirtelen rövid idő alatt, akkor beállsz.


De ha egy pohárral iszol meg kezdetnek, majd vársz a következő pohárral, akkor van a májadnak ideje bontani és nem lesz hirtelen magas a véralkoholszinted.

júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Belehalsz.
júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja nyilván persze nem akarom magamba önteni. Szép lassan akarom elkortyolgatni. Neki állok este 9 körül aztán olyan hajnalig én el lennék vele így tervezem.
júl. 18. 21:02
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Az íze tuti nem fog tetszeni, emlékszem még, mikor először ittam alkoholt, nem jött be, csak a hatása.
júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon! Egy üvegtől az is be tud rúgni, aki szokott inni.

Vegyél kis üvegeset, azt hiszem, 3 dl 😊

júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Én 19 voltam amikor először ittam alkoholt, fröccsöt ittam 1-2 decit. Semmit nem éreztem belőle, cserébe nekem egy hétig ment utána a hasam. Utána 1,5 évig nem ittam, egyrészt mert nem akartam hogy megint wc-n ülnek napokig másrészt nem is tartom szükségesnek. Szilveszter volt, akkor ittam 2x 2 cent rumot, magában, azután nem volt panaszom, nem is nagyon ütött be. Aztán egyszer Jó barátokkal elmentem egy kocsmatúrába, akikben bíztam annyira, hogy merjem feszegetni a határaimat.


A 4. Tömény után (30 perces szünetekkel ivott pálinka, vodka, tequila és rum) kezdtem el úgy egész "jól érezni magam". Még további 3 töményet fogyasztottam, persze minddel várva hogy hasson, hogy ne legyek rosszul vagy valami. Ott már azért szédültem, becsiccsantam, még mindig tudtam hogy mit szabad és nem szabad mondanom/csinálnom, amivel nem sülök fel, vagy nem csinálok hülyeséget, és még haza is tudtam menni egyenesen járva. Többet nem mertem inni, az este minden percére emlékszem a mai napig.


Valószínűleg én jól bírom a piát, de nekem ezzel ennyi elég is volt egy életre. Kipróbáltam, kíváncsi voltam mennyit bírok, és ennyi. Többé már nem izgat.


Ezzel csak az a lényeg hogy mindenkinek más a határ, mindenki más mennyiséget bír. De ha nem mered egyedül, sőt inkább ne is, legyen melletted valaki aki vigyáz rád.


Aztán meg majd meglátod, de szerintem nem éri meg rászokni se.

júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogod élvezni se.

Jó pezsgőből se esik jól 2 pohárnál több. Annyit meg ihatsz. Kellően hangulatba kerülsz de semmi extra

júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Nekem például rohadtul megfájdul a fejem a pezsgőtől. Azt mondják, hogy ki kell keverni belőle a bubit, úgy még nem próbáltam, mert alapból nem igazán rajongok érte.

Ha az egész üveggel meg szeretnéd inni, akkor azt ajánlom, hogy egy pohár pezsgő után guríts le kb 1 dl vizet. Akkor ébredéskor nem úgy fogsz kelni mint aki egész éjjel fűrészport rágcsált.

És még valami, hűtsd be kicsit a pezsgőt, mert melegen ihatatlan.

júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Borzasztóan, ráadásul a pezsgő pont az az ital amitől nagyon másnapos tud lenni az Inkább vennék valami lightosabbat egy ízesitett sört.
júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!