Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A moonshine miben különbözik...

A moonshine miben különbözik -ízre- a whiskytől?

Figyelt kérdés
nincs benne az a füstös aroma ami az utóbbira jellemző? azt olvastam hogy gabonaalapú érleletlen párlat, de ennyi erővel akkor hívhatnák vodkának is, vagy csak tisztaszesznek
jún. 24. 18:58
 1/3 Phoney ***** válasza:
74%

Füstös íze az amerikai whiskyknek eleve nincsen, az más kérdés, ha te valami másról füstre asszociálsz. Ettől függetlenül a fehér gabonapárlatok nem hasonlítanak az érlelt whiskyre, meg igazán semmilyen más italra sem. Van egy jellegzetes ízük (nem lisztíz, mert azt a frakciót jó esetben nem engedik bele), ami miatt ezek leginkább csak egymásra emlékeztetnek, a világ bármelyik tájáról, főleg távol-keleti országokban készülnek még hasonlók.


"Moonshine" címén viszont többféle italt is árulnak, mert ugye az az amerikai "zugszeszt" akarja visszaadni, csak hát egyrészt az nem egy konkrét italfajta, másrészt jellemzően nem is akarnak ugyanolyan italokat csinálni "bolti moonshine" címén, mint amilyenek az igazi amerikai zugszeszek, hanem azt főzik, ami nekik épp előnyösebb. A legtöbbször gabonapárlatot.


Az igazi, illegális moonshine a leggyakrabban cukorcefréből készül, amiben vagy egy kis gabonát, vagy tápsókat, esetleg műtrágyát használnak élesztőtápnak, de az alkohol a cukros vízből erjed.


A vodka viszont nem gabonapárlat, hanem szabályos finomszesz (általában gabonából, de nem attól lesz vodka). Ha simán csak szeszt főznek egy gabonacefréből, az teljesen más lesz, mint a vodka.


Bővebben a moonshine-ról: [link]

jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

még csak 1-2 olcsó whiskyt kóstoltam meg, de azok számomra nem voltak többek egy füstaromás vodkától sajnos. (valszeg az én érzékelésemmel lehet gond, mert a világos sörök közt sem tudok különbséget tenni)

moonshine alatt azt a zugszeszt értettem amit régen illegálisan sokan főztek, nem azt az egy vagy több márkát amit hivatalosan csináltak belőle, de köszönöm a választ

jún. 24. 20:08
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Az mégúgyse hasonlít semmilyen ismert italra, illetve amikor minőségorientáltan csinálják, akkor állítólag egy kicsit a fehérrumra.


A legtöbbször viszont rendkívül ocsmány ital, mivel a szesztilalom óta szinte kizárólag olyan csőróknak készül, akiknek a bolti vodka túl drága. Gyakran vizezik, pancsolják is eladás előtt. Létezik belőle jó is, de mielőtt feljött ez a "bolti moonshine" hülyeség és a marketingje, moonshine-t inni kb. olyan gáz dolognak számított Amerikában, mint szipuzni.

jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!