Mit gondoltok erről a borról? Jó?
Ízlések, és pofonok...
Kóstold meg, és döntsd el, hogy neked jó-e.
Én pl kedvelem az egri medina borokat, édes, de nem túl édes vörösbor, tájbor.
Azt nem tudom, hogy a linkelt konkrétan milyen lehet, a borásztól is függ.
A pet palack jelezheti azt, hogy gyenge minőségű, olcsó bor, de akár azt is, hogy termelőtől vásárolt bor, olcsó csomagolásban.
Borospincékben vásárolt borok is lehetnek műanyag tárolókban, akár pet palackban is.
2200 pénzért valószínű, hogy medinából sem a legjobbat adják, de csak te tudod eldönteni, hogy neked jó-é.
A rossz, gyenge minőségű borok ismérve nem az, hogy abban kevés az alkohol.
A szakértők, borászok nagyon sok ízhibára le tudják bontani azt, hogy egy bor miért olyan, amilyen, az egyszerű borfogyasztók többsége a saját igényei szerint támaszt feltételeket, értékel, és az értékelése nem biztos, hogy egyezik egy másik fogyasztó véleményével.
Én sem értek a borokhoz, az ízhatás, a sav-arány, és a hatás alapján van valamilyen véleményem az adott borról, és pl a különbségek jól kijöhetnek egy bortúrán, esetleg éppen Egerben, a Szépasszony-völgyben, ahol pincénként eltérő lehet a borok minősége, amit persze képtelenség végig tesztelni, de ha több alkalommal is megtörtént a "túra", abba a pincébe már be se mentünk, ahol számunkra nem volt megfelelő a bor (gyenge minőségű, vagy drága, stb).
Az elvitelre vásárolt borokat ott is többnyire műanyag palackokba öntötték, mert azt úgy kértük. Vannak üvegek, címkékkel, de nem dísztárgynak vásároltuk a borokat.
Az a lényeg, hogy neked megfelel a kérdéses bor.
A medina nem egy közismert, vagy híres borfajta, de én is szeretem, éppen a napokban fogyott el egy 2 literes pet palacknyi, nem buggyant meg, pedig több hetes időszakon át iszogattam előle, nem az volt a cél, hogy gyorsan elfogyjon.
Megfelelő volt a savassága, nem volt kellemetlen mellékíze, és nem fájdította meg a fejemet.
Volt egy másik, fehér borom, szamorodni jellegű, annak pl volt egy kellemetlenkedő utóíze - az volt a drágább, de az volt a gyengébb minőségű
édes vörösbor nem terem magyarországon
Ez egy utócukrozott kannásbor, borhoz nem értő csak az olcson lerészegedni vágyok ízlésficamos alkeszeknek való
Megjegyezném még a tróger alkezsek nagyrésze se inna meg ilyen édes szart!
#7#
Édes vörösbor valóban nem terem Magyarországon, sőt semmilyen bor nem terem, különböző szőlőfajtákat termesztenek, és a szőlőkből a bort készítik, nem termesztik.
Édes, félédes borokat is lehet készíteni cukor hozzáadása nélkül, megfelelő cukortartalmú szőlő kell hozzá, és a borász szakértelme, nem engedik az összes cukrot alkohollá átalakulni.
Lehet csinálni, hamisítani bort, ami szőlőt sem látott, lehet az száraz, vagy édes lőre, de az nem igaz, hogy az édes borok utócukrozással készülnek, sőt, szerinted teremnek.
Eger, Szépasszony völgy, valamikor a '90-es évek kezdetén.
Népszerű turista központ, nagyon sok a külföldi látogató, főleg németek.
Aki borozott már pincében az tudja, hogy veszélyes, mert lehet, hogy lent a hűvösben nincs semmi baj, de a pincéből kilépve, ha meleg van, pillanatok alatt ki tudja ütni az óvatlan borkóstolót, sőt még hidegben is furcsa, fényérzékenység rörhet rá, ha történetesen erős a napfény.
Rendszeresen hevertek is erre-arra emberek, olyanok is akik nem régen érkeztek egy német csoport tagjaként.
Mi persze jól szórakoztunk a "hülye németeken".
A völgyben lévő pincékben, vsgy az azokból kiépített fogadókban nem egységes minőségben voltak a borok, és eltérőek lehettek az árak is, pl a csicsára kiépített vendégcsalogatókat inkább kerültük azokkal nem volt különösebben jó tapadztalatunk, pl éreztették csóró magyarokkal, hogy nekik a külföldi csoportok itatása a biznisz, menjünk inkább máshova.
Néhány látogatás után saját tapasztalatból, vagy egy már ott többször járt társtól már előre tudtuk, hogy melyik pincébe fogunk bemenni, ha az nyitva lesz, fölösleges az egész völgyet mrgkisérelni végig látogatni, de azért voltak alkalmi "menjünk be ide" akciók is.
A lényeg, hogy ott is találtunk olyan pincét, ahol cukrozott volt a bor.
Az viszont annyira kiütközött rajta, hogy mi pl meg se ittuk a szirupos löttyöt, mások meg élvezettel kortyilták azt is, érdekes, hogy főleg a németek.
A medina Eger környékén egy jól ismert bor, az édességét nem úgy kell elképzelni, hogy az egy stiruposan ragacsos valalami.
Cukor hozzáadásával a bikavér is lehet édes.
A legédesebb borunk a tokaji aszú, azt sem kristálycukorrak édesítuk utólag.
A portugál portói borok között is van nagyon édes, mégis harmonikus ízvilágú, és lehetne még sorolni.
A medina édessége ezektől távol van, nem is egy árfolyamon versenyeznek.
Hamisítani pedig bármilyen bort lehet, volt is baj az ezredforduló környékén, olyan méretű volt a borhsmisítás, hogy a cukorfogyasztás az országos statisztikákban is kiugrott.
Pl volt olyan település, ahol egyetlen boltban annyi kristálycukrot adtak el, ami az egész település 3ezer éves reális cukorfogyasztására lett volna elegendő.
Azt a hamisítás módot elég jól sikerült visszaszorítani, de a borkéstítésben le vannak írva, hogy mi az, ami megengedett minőségjavítás, és még néhány éve is kiderültek csalások, amikor pl az év borászának megválasztottról később kiderűlt, hogy alkalmazott nem megengedett borjavítást is.
Laborban sokmindent, vagy szinte mindent ki lehet mutatni, azt is, amit fogyasztással egy szekértő sem észlel, a minőségi boroknál sem
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!