Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a jó abban, hogy alkoholt...

Mi a jó abban, hogy alkoholt isztok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 00:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jo az ize, finom (nyilvan annak, amit az ember szeret), es erzem, hogy oldodom. Lehet bohockodni, viccelodni. Persze a merteket tudni kell!
2008. dec. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Há hogy a szesz az jó. Nem köll aztat magyarázni. Nna.
2008. dec. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
75%
Sokan csak feszültségoldásból iszzák, énis pl: megiszok 3-4 sört és minnyá jobbkedvem van,társaságban nemis árt ha megvan az alaphangulat:P
2008. dec. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

én alkoholt sosem iszok.


persze iszok sört, illetve nagyritkán valódi házi gyümölcspálinkát, mert szeretem az ízüket, meg néha bort az ebéd mellé.


De olyan, hogy nosza igyunk alkoholt, olyan nincs. Drága, hülyeségeket csinál tőle az ember, másnap meg teljesen szarul van. Tisztára értelmetlen.

2008. dec. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén a pàrommal egy üveg pezsgöt szivesen megiszok,oldodik a hangulat,kis romantika:)

Egy jo menü utàn egy finom bor is nagyon jol esik,akkor meg az izvilàg miatt kortyolgatok bele.

2008. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

en ritkan szoktam inni, az alkohol fura, de nekem unnepet, alkalmat jelent, mert akkor szoktunk inni ugye. unnepleskent.

most terhes vagyok, ugye nem szabad innom, le lehet pontozni, de szoptatas utan tervezem, hogy néminemű szeszes italt elfogyasztok (amennyi jólesik) :D


amugy ha hiszed ha nem, vannak egeszseges alkoholok is, pl a vorosbor remek verkepzo, sok terhes anyanak ajanljak, illetve a sör (az alkoholmentes verzio is!) segiti a tejtermelést.

a dokim azt mondta, hogyha nagyon gorcsolok, igyak egy kis alkoholt.


Én nem éltem ezzel, azzal a felkialtassal, hogy azert, hogy nekem jobb legyen, miert legyen a babanak rossz, de ettől fuggetlenul nem ok nelkül javasoljak.


szóval az alkohol ivasanak sok modja, mar mar ritualeja, eredete stb van, szerintem annyira arnyalt a skala, hogy nem kene egy kalap ala venni azt, aki minden nap megiszik egy phohar bort, meg azt, reszegre issza magat.


mindamellett ismerek olyan idosebb korosztalyba tartozo ferfiakat, akiknek jelképes, ugymond a nap lezárása, hazamegy munkabol, egesz nap dolgozott kemeny fizikai munkat, megvacsorazik, megiszik egy uveg sort, meg egy felest, oszt elmegy aludni, tvzni, hogy legyen ereje a holnaphoz.

egyaltalan nem itelem el.


lehet igy is nezni a dolgokat, ugy is.

2008. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmakkor szoktunk borozgatni a férjemmel, kizárólag minőségi magyar, ritkán francia borokat iszunk, egy finom vacsora mellé, ha összhangban van az ízekkel nagyon kitűnő tud lenni. Mi a zamata miatt isszuk. élvezetből. Aki összeiszik mindent, csak, hogy üssön, nem értem meg. Édesapám néha sörözik vacsora mellé, de csak 1 fajta sört szeret, Ő sem iszik mindegy csak alkohol legyen alapon.

Röviditalt viszont a családunkban szinte senki nem iszik. Nagy ritkán gyomor fájás esetén láttam Unikumot, állítólag az orvosság, én még az illatától is irtózom.

2008. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi meg vacsi előtt "szoktunk" (havonta 1-2 szer) meginni egy jó (lehetőleg házi ágyas) pálinkát, azért mert FINOM.
2008. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ami finom,azt azért,ami meg nem,hát azt nemkell részleteznem:)mértékkel mindent..egyébként én 1-1 pohár vörösbort azért iszok mert vérszegény vagyok
2008. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem gondolom, hogy finom. azér az egy kicsit túlzás. viszont az alkoholfogyasztának van egy szociáli vetülete. az emberek szeretik együtt csinálni, nevetgélni közben (az alkoholtól amúgy is lehet). tehát elsősorban ez az előnye.

amikor valaki egyedül iszik, rendszeresen, sokat, az kóros.

*robin*

2008. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!