Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi alkoholt isztok?

Mennyi alkoholt isztok?

Figyelt kérdés

"Normális" harmincas nő vagyok. Egy ideje azt észlelem, hogy valami kicsi alkohol kell. Nyáron egy sört ittam este, most a karácsonyi kirakodó-vásárokon minden nap forral bor.A családi ünnepek alatt meg repültek be a felesek. Megijedtem, mert ha minden nap van, akkor érzem a fokozódó igényt rá... Ez alkoholizmus?

Ti milyen rendszeresen isztok valami alkoholosat?


2009. dec. 27. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 éves nő vagyok!A karácsonyi forgatagban én is ittam forralt bort!És karácsonykor is bólét!Nyáron néha bacardi breezart! Én nem érzem a hiányát, viszont néha jól esik egy pohár bor dvd-zés közben!Aztán van hogy kitöltöm, és csak a fél pohár esik jól a másik fele a mosogatóba landol!A párom imádja a pezsgőt, mindig van a hűtőben, és van hogy nyit egyet, akkor iszok 1 decit belőle épp elég!Szerintem még messze vagy az alkoholizmustól, de azon az úton vagy !Épp azt a vágyat kell leküzdeni, ami benned van!A 30 körüli nők a leg hajlamosabbak az alkoholizmusra!Ez tény!De kis odafigyeléssel ez elkerülhető, és amint látom figyelsz is rá, különben nem írtad volna ki ezt a kérdést!
2009. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 éves vagyok és valahogy én is így vagyok, hogy mostanában eszemben van. De egyáltalán nem iszok és soha nem voltam még berúgva. Hm....
2009. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen alkoholizmus pláne ha érzed hogy "kicsi alkohol kell". Tapasztalatból mondom én 1 üveg sörrel keztem, aztán 2 kellet, aztán már egy üveg bor volt a minimum. Jó hogy tudatosan észreveted a problémát tegyél ellene mielöbb. Ívás helyett kezgy bele valami újba. Keres egy párt vagy, kezgy el futtni, fözöcskézni. Foglald el magad.
2009. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholizmusnak számít a rendszeres alkohol fogyasztás,még akkor is ha nem rúgsz be tőle.Aki minden nap megiszik 1 pohár sört,már az is alkoholistának nevezhető.Abból amit írtál arra lehet következtetni,hogy még nagyon az elején vagy,tehát még akarattal ki tudsz belőle lépni.Ellenben ha elhanyagolod,később nehezebb lesz és orvosi segítségre is szükséged lehet.Mint az előttem szólók is írták,próbálj uralkodni magadon,és amikor megkívánod az alkoholt,inkább egyél meg szem cukrot,vagy 1 kekszet.

Vigyázz magadra!!!

2009. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, amiket írtatok, megerősíti azt az érzésemet, hogy most - és még talán időben - megálljt kell parancsolni valaminek, ami simán elhamatalmasodhat, érzem. Igen, a múltkor is már többször kellett a második...a lejtő eleje, plusz az a riasztó, hogy hiányzik. Az szerintem nem gáz, ha valaki NÉHA egy jóleső pohár bor, vagy vendégségben, buliban bármi, de amit én csinálok, azt veszélyesnek látom a rendszeresség és az igény miatt....és nagyon megéreztem magamban a hajlamot, hogy ez lehet a lejtő eleje :-(

Köszönöm mégegyszer, a holnaptól megpróbálom a napjaimat "tisztára"....

2009. dec. 27. 22:10
 6/7 A kérdező kommentje:
20.22-es válaszoló, neked mi lett aztán? Kimásztál? Mert a napi 1 üveg bor, az már kimondottan....
2009. dec. 27. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
34 elmúltam,és semennyi alkoholt nem iszom,utálom,még a szagát is mindegyiknek.Én a csokoládéra vagyok rászokva,süteményekre,de ez se jobb hidd el....már nem jó jel az,ha valaki valamire rá van szokva,vagy nagyon sokat gondol rá naponta,ha nem kapja meg az adagot...de szerintem MINDEN ember rá van szokva valamire,ami nem egészséges:-(.Egyetlen ember sem kivétel.Ki erre,ki arra...
2010. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!