Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet, hogy megittam egy...

Hogy lehet, hogy megittam egy üveg bort és semmi hatását nem érzem?

Figyelt kérdés

Megittam rövid időn belül egyszerre 750 ml, 11% alkoholtartalmú vörösbort, úgy hogy nem ettem, ittam közvetlenül előtte semmit és még csak meg se szédültem tőle. Ez hogy lehet? Máskor már két pohár után is megérzem.

Létezik, hogy nem annyi az alkoholtartalma, mint ami rá van írva? Ízre sem érzem olyan alkoholosnak. Most vettem először ezt a fajtát.


2022. febr. 3. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már hozzá szokott a szervezeted az alkoholhoz azért nem érzed.
2022. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is lehet. Az utóbbi hetekben több alkalom is volt hogy innom kellett. De soha nem részegedésig.
2022. febr. 3. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Múltkor én a pezsgővel voltam így.


Megittam egy órán belül egy üveg 11,5%-ost de semmi, bírtam volna még inni.


Bár utóbbi időben sűrűbben ittam szóval biztos köze van hozzá.

2022. febr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szesz olyan, mint a kapszaicin a csípős paprikákban. Lehet hogy nem rúgsz be, de egyre nagyobb adagokat tolerál belőle a szervzeted.
2022. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
58%

Számomra mindig hihetetlen volt, de úgy látszik, tényleg vannak emberek, akik egyszerűen nem ismerik fel az alkohol hatását, amíg szédülni nem kezdenek. Az pedig senkinél sem fix mennyiségnél jön, lehet jóval több vagy kevesebb a megszokottnál.


Én sem esek össze 2 üveg bortól, de olyan még nem volt, hogy akár csak 2 deci után semmit ne érezzek.

2022. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Durva. Akkor ki lehet tolódva a tolerancia szinted.

Én ritkán iszom, ezért is van, hogy fél pohár bort is megérzek.

2022. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Ittam már olyan üveges bort mintha víz lett volna. Valami silány ócska bor lehetett szerintem. Egy üveg Kékfrankos fejbe vert volna.
2022. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez olcsó bor volt. Még hasmenésem is lett tőle, ami normális bortól soha. Többet biztos nem veszek ilyet.
2022. febr. 5. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!