Az alkoholnak van-e hatása az IQ-ra?
Bárki beírhat valami komolyan hangzó okosságot, az az igazság, hogy nem értjük még az emberi agyat teljesen (se semmit az emberi testben tulajdonképpen), ezért semmit sem tudunk biztosra.
A fejlődő szervezetnek jót biztosan nem tesz, sőt, de hogy utána mik a pontos hatásai, és mekkora mennyiségtől jön a kártékony a hatás, kérdőjel.
Csak azért kérdezem, mert most toltam le 3 jó nagy pohár bort viszonylag rövid idő alatt, majd feljöttem Gyakorira, s szembetalálkoztam ezzel a kérdéssel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1147..
A tesztet ki is töltöttem, 105 lett. A pár évvel ezelőtti (hasonlóan random internetes) IQ tesztem száz-tizen-valami lett. De akárhogy nézzük, a 100 az átlag.
Innen meg eszembe jutott, mikor belekötöttem az egyik szaktársam kérdőívébe, hogy "rám egyik opció se igaz". A válasza erre amúgy az volt hogy "olyan nincs".
(Milyen hatásokat vált ki önből az alkohol?
Jó kedve lesz,illetve bulizik
Agressziót
Rossz kedvet
Érzékenységet
Mindet össze vetve,valamilyen formában)
Érzem, hogy a reakcióidőm lassabb, enyhén zsibbadt a kezem, meg a mozgásom is bizonytalan, de van annyi lélekjelenlétem, hogy pl ezt a választ is átolvassam, hogy ne legyen helyesírási hiba benne. Szóval szellemeileg túl józan vagyok... A hangulatomat nézve meg tényleg semmi változás nem történt.
Így viszont a helyesebb kérdés az lenne, hogy "A nem rendszeresen fogyasztott, nagyobb mennyiségű alkoholnak van-e hatása az IQ-ra, vagy a szellemi képességekre?"...
#8#
Az említett embereknél az alkohol tudat módosító hatása a lényeg, felszabadítja a gondolkodást - vagyis olyan érzetet kelt, de attól nem lesznek intelligensebbek.
Az alkohol a mennyiség, minőség, és a fogyasztója állapotától függően okozhat egymással ellentétes tüneteket.
Kis mennyiségű alkohol hatása lehet a felszabadultság érzés, jókedv, lazaság, de kiválthat szorongást, depressziót is.
A kettő között nagyon keskeny a határvonal, sok művész tragédiája mögött az alkohol fogyasztás vagy még rosszabb esetben a kemény drogok is ott vannak.
Az alkohol rontja a reakció időt, ugyanakkor hamis biztonságérzetet, indokolatlan magabiztonságot kelt, ezért tiltják sok országban az ittasan vezetést, de egy művésznél a magabiztosság felszabadító érzés lehet.
Az alkohol élettani hatása, hogy pusztítja az idegsejteket az agyban, amelyek száma a születéskor meghatarozott, nem lesz több, nem újulnak meg.
Egy boxolónál a fejre bekapott ütés, de még egy labdába fejelő futballista is veszít néhány agysejtet, ami idős korban lehet hiányozni fog.
Az alkohollal is hasonló a helyzet, évek, évtizedekre előre senki nem lát el.
Ezzel nem oda akarok kilyukadni, hogy egy korty alkoholt se igyunk, de a felszabadultság, lazaság érzete nem attól van, hogy megnőtt az IQ az alkohol hatására.
"Csak azért kérdezem, mert most toltam le 3 jó nagy pohár bort viszonylag rövid idő alatt, majd feljöttem Gyakorira, s szembetalálkoztam ezzel a kérdéssel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1147..
A tesztet ki is töltöttem, 105 lett. A pár évvel ezelőtti (hasonlóan random internetes) IQ tesztem száz-tizen-valami lett. De akárhogy nézzük, a 100 az átlag."-
Az még nem tűnt fel, hogy ezeken a teszteken végül mindenki zseni, de valahogy mégsem kopogtatnak másnap síró-rívó öltönyös emberek az ajtódon, hogy legyél végre Mensa-tag?! 🤣
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!