Európában azért Franciaországban, Spanyolországban, Olaszországban a legmagasabb várható élettartam, mert sok vörösbort isznak?
Nem. Elsősorban, mert nem szakadnak bele a munkába. Az ottani munkatempó és munkamorál mellett minimális stressz éri az embereket.
Egy másik lényeges tényező az egészségesebb étkezés. Ennek egy apró része a MINŐSÉGI vörös bor is. Ha isznak, akkor nem moslékot isznak, csak hogy üssön.
Étrend tekintetében, nagyobb arányban tartalmaz az átlagos étrendjük többszörösen telítetlen zsírsavakat, antioxidánsokat, tengeri kütyüket, és alapvetően jóval szélesebb palettán mozog az alapanyagok gazdagsága, nem annyira beszűkült, mint nálunk. (Ezt nyilván általánosságban kell érteni) A változatosság szintén nagyban hozzájárul a komplexitáshoz, és így az egészséghez.
Életvitel tekintetében, meg leírta a 2-es.
Egy ilyen agyonhajszolt, stresszes társadalomban, mint a miénk (legalábbis, aki dolgozik, arról 7 bőrt lenyúznak) elképzelhetetlen lenne egy általánosan elfogadott délutáni szieszta.
4-es vagyok, nem , a franciák vöröshúst esznek ezer más dologgal.
Nem, mint ha bármi probléma lenne a vöröshússal...
Márpedig a vörösbor pozitív irányba billenti az egéstségüket.
Mértékletesen, persze. Napi 2dl egészség.
A magyaroknak is több bort léne inni, nem egyszerre, hanem napi szinten a vacsihoz 2dl, nem többet.
"Nem a vörösbor miatt egészségesek, hanem a vörösbor ellenére."
ha nem innának vörösbort akkor még tovább élnének, tovább mint a japánok is?
A-a.
Ha a francia étrendet ennéd 0 vörösborral, akkor úgy 55 évesen elvinne egy szívroham. Azért nem viszi el őket, mert az ottani vörösborok (meg amúgy is a vörösbor) sok antioxidánst meg egyéb dolgokat tartalmaz, ami segít nekik kvázi túlélni.
Ebből nem következik az, hogyha te minden nap iszol két pohárral, akkor tovább fogsz élni, mert nem eszel úgy mint egy francia, így inkább az alkohol és annak káros hatásai fognak érvényesülni a szervezetedben.
A hosszabb élettartam inkább a morálban és életmódban (fieszták pl.) keresendő.
Volt is egy olasz kisváros, majd annak az amerikai kolóniavárosa, ahol pont erre derített fényt egy orvos, hogy csupán az életvitel (no stressz more pletyka) miatt 65 év alatt egyáltalán nem voltak szív és érrendszeri betegek a lakosok, hiába ették ugyanazt, mint az amerikaiak. Sajnos elfelejtettem az eset nevét..
Semmilyen munka nem tudta még tudományos igénnyel megmagyarázni, hogy a vörösbor jó az egészségnek.
Két irányból szokás ezt az elképzelést védeni: 1. tisztán statisztikai alapon, bár gyakran nem országok, hanem konkrétabb csoportok statisztikáival (mert a nemalkoholista borfogyasztók közt szokott lenni a legtöbb egészségtudatos alkoholfogyasztó), 2. azzal, hogy *vannak* jótékony hatású anyagok a borban, de hogy ez mire elég és hogyan érvényesül, azzal már nem foglalkoznak. Nagyon vicces pl. a borban lévő antioxidánsokról fantáziálni, amikor a 10+% alkohol prooxidáns hatása ezt százszor kinullázza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!