Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az összes Whisky ilyen rossz,...

Az összes Whisky ilyen rossz, főleg Bourbon érdekel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem kóstoltam sokat, de a sokak által ismert és kedvenc Jack Daniel’s meg a Western Gold egyáltalán nem jött be sajnos ízre sem.. TISZTÁN. Sem a Jim Bean, sem az olyan márkák amik ismertebbek itthon. Vajon mindegyik Börbönnek ilyen rossz az íze?


2021. máj. 27. 19:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem, próbálj meg legalább egy Buffalo Tracet. Persze ha csak lesatuzod, akkor kb mindegy. Nekem a legújabb kedvencem a Smooth Ambler Contradiction.
2021. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

hát, én olyan hatalmas különbséget nem éreztem, kóstoltam prémium minőségűt is, annak is nyilván whiskey íze volt - mondjuk nem vagyok egy nagy ivó

szerintem ha ennyire nem jön be egy áltagos whiskey, akkor a csúcskategória sem fog tetszeni

2021. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

#2

Mi volt a prémium minőségű?

2021. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem mind borzalmas😅
2021. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
több is volt, chivas, dalmore, glenfiddich, de skóciában is ittam, és azoknál sem éreztem hatalmas különbséget
2021. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk itt most bourbon-ről van szó, te meg a skótokról beszélsz.
2021. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%
mintha olyan hatalmas különbség lenne. bármilyen drágát és minőségit kóstoltam akármelyik whiskey fajtából - a bourbonből is - ugyanazt a whiskey ízt éreztem, de meg is jegyeztem fentebb, hogy nem vagyok nagy ivó, viszont nyilvánvalóan mindegyiknek whiskey íze lesz, nem áfonya.
2021. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én olyan különbségekre gondoltam, mint a borok között. Ott sem mindegy, hogy veszel egy 1000Ft-osat, vagy egy 10.000Ft-osat. Ott már tudom mi a különbség és hat mind tudjuk, hogy a borok között van.


Úgy gondolnám, hogy a Börbönök között is kell lennie. Azért írtatok egy pár fajtát, így lehetséges rájuk fogok nézni.

Ugyanakkor amiket tényleg eddig kóstoltam nem annyira ízlenek tisztán.. Egy jó bourbon-t keresek, akár más egy jó bort.

2021. máj. 28. 00:30
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, a bourbon bizony jelentősen eltérő karakter, a scotch-hoz viszonyítva, egy kicsit is hozzáértő bekötött szemmel is megmondja, hogy melyik-melyik. Ez a nagyfokú eltérés, ami az ízben, az italok aromájában jelentkezik, ez nem véletlen, mivel amíg a skót viszkik árpából, addig a amerikai börbönök kukoricából készülnek.

A kérdésre válaszolva, mivel már több fajtát kóstóltál, feltételezhető, hogy egy prémium minőségű bourbon whisky sem ízlene, mivel maga a karaktere ugyanolyan.

2021. máj. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy van olyan, aki nem szereti a bort, olyan is van, aki egész egyszerűen nem szereti a whiskey ízét. Szerintem nem kell erőlködni velük, van sok másik rövid amiből válogathatsz, pl. rumok, ginek, tequilák, vodkák.
2021. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!