Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van itt még olyan ember, aki...

Van itt még olyan ember, aki a koronavírus következményei (gondolok itt a korlátozásokra) lett alkohol függő?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyet sem ismerek, de ez egy tök jó ürügy. Fogjuk ezt is a vírusra.
2021. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én a covid alatt terhes voltam, most szoptatok, nem ihattam/ ihatok alkoholt. De az biztos, h.ha ihatnék, mindig lenne egy kis vörösbor vagy pezsgő stb..a hűtőben. Időnként nagyon elkeserít ez a jelenlegi helyzet, jó lenne lazítani picit.
2021. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Van persze, csak ő még nem is sejti!
2021. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Előtte is túl sokat ittam, de azért messze nem ittam napi szinten. Viszont a lezárás sokat rontott a dolgon. Úgyse megyek sehova, mert semmi nincs nyitva, stb. otthon voltam home officeban, arra sem kellett gondolni, hogy másnap reggel vezetnem kell, szóval sokkal gyakrabban szisszent el egy sör, amiből könnyen lett (sokkal)több is.

Nem szép erről beszélni, de a vége felé már tényleg nagyon sokat ittam tavaly. Aztán ősszel egy vérképen rosszak voltak a májenzimek(nem kicsit). Azóta nem iszom, de azért nem volt könnyű teljesen leállni. Remélhetőleg még pont időben jött a figyelmeztetés számomra, mielőtt még nagyobb baj történt volna.

Nem fogom a történteket teljesen a vírusra, de a lezárásoknak igen is volt hozzá közük. A skandinávoknál sem véletlenül isznak sokat az emberek. Ott természetes okokból vannak az év nagy részén a négy fal közé zárva, de egy vírus miatti lezárás és kijárási tilalom sem lényegesen másabb pszichológiailag.

2021. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Alkohol függő nem lettem, de mivel jelenleg nincs állásom (vendéglátásban dolgoznék), bizony néha unalmamba például olyan focimeccset is megnézek ami amúgy nem érdekelne. És ha meccs akkor sör!

Biztos ,hogy több alkoholt iszom mint a lezárások előtt.

2021. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Velem pont forditva tortent. Covid elott heti 3-4x tuti talalkoztunk haverokkal egy kocsmaban, vagy kiultunk valahova inni. Amiota ez nincs, azota max havi egyszer iszom egy kis bort, aztan ennyi.

Valahogy otthon egyedul nem akarok inni, nem kivanom, de termeszetesen ez nem egy rossz dolog.

2021. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva, sokkal kevesebb alkoholt iszom tavaly ilyenkor óta. A covid előtt eljárkálam heti szinten mindenféle programokra és sokszor valamennyi alkohol is volt a dologban (vacsorához, pubban, koncerten, stb), de most, hogy jelentősen megritkultak ezek a programok már szinte nem is iszom.
2021. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Igen, mivel depressziós lettem, elvették az életemet, már csak a piálás az egyetlen örömforrás az életemben. Esténként leiszom magam részegre
2021. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy függő vagyok, de sokkal többet iszok, mint előtte. Heti 3-4 napon lemegy 2-5 sör. Sokkal több, mint amennyi kéne. Majd jön a jó idő, könnyebben lekötöm magam.
2021. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én tudatosan nem iszom heti egynél többször. Azonban tavaly március óta sokkal több nasit eszek. Csipszek, savanyú gumicukrok, csokik... Most próbálom ezeket részben kiváltani kevésbé cukros dolgokkal, dehát...
2021. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!