Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet úgy elrakni bontott...

Hogy lehet úgy elrakni bontott pezsgőt, hogy ne menjen ki belőle a szénsav?

Figyelt kérdés
Szeretnék megbontani egy üveg pezsgőt, de nem fog elfogyni egy egész üveg, kiönteni meg nem szeretném.

2020. okt. 22. 20:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Visszateheti a dugót, de akkor sem lesz már olyan, mint frissen felbontva. A pezsgőket direkt úgy tervezik, hogy felbontsák és megigyák.
2020. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Szólj nekem!

Segítek!

(meginni)

2020. okt. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
83%

21


Csak a műanyag dugót lehet vissza tenni.Ha parafa,akkor azt csak úgy ha megfaragod.

2020. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
44%
A pezsgőt vissza dugózni nem biztonságos, mert kilőheti, ezért amikor olyan helyen dolgoztam, ahol árultunk pezsgőt pohárral is, mindig kanalat tettünk az üvegbe, és ezzel sikerült lelassítani a pezsgő gyengülését, pár napig iható volt.
2020. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
34%
Simàn vissza szoktam tenni a műanyag dugót, még sose lőtte ki, és iható is maradt.
2020. okt. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%

1. Ha gyakran szeretnél inni és keveset, akkor be kell ruhazni egy pezsgődugóba.

2. Ha pár napon belül megiszod a maradékot, akkor addig egy szárával lefelé ah üvegbe dugott kiskanál is jó. Fogalmam nincs mitől és hogy működik, de anno vendéglátó helyen dolgoztam és amikor elfogyott a pezsgodugo ezt a módszert használtuk. Pár napig működik.

3. Megpróbálhatod vissza tenni az erdeti dugót is.

2020. okt. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
Van kis üveges pezsgő is. 2 pohárnyi adag. Én olyat szoktam venni, ha megkívánom egyedül.
2020. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátásban dolgozom, jópár éve, és pultos vagyok.


Srácok a vörös bor vákuum dugó meg a pezsgő dugó tök más.

A vákuum dugó általában gomba forma, és van hozzá ez a hosszúkás nyeles cucc, amivel pumpálod.


A pezsgő visszazáró dugó inkább libikóka szerű, fémes cucc, és sokkal nagyobb mint a gombadugók.

Funkcióra is más, nem szívja ki a levegőt, hanem csak lezár.


Gondolom ezt már megette a fene mint pezsgő, de azért még használható.

Nálunk ha megmarad pezsgő melóba (étterem-bár) többféle opció van mi lesz vele:


Ha csak kicsit lapos, beletesszük olyan koktélba ahol annyira nem észrevehető. Pl

Aperol Spriz (van benne szóda is, az elviszi a hátán azt a kisadag peszgőt)


Ha nagyon lapos, akkor fagyaszd le jégkockának, koktélokba nagyon kellemes lesz.


Ha totál lapos, és száraz és nem rosato pezsgő, akkor főzni is lehet vele, mint kb fehérborral. Olasz tésztaételbe, ragukba, tengeri kajákba el lehet szuvasztani.

Ha napi ajánlat mint különlegesség, nem lesz észrevehető, hogy ez nem a szokásos főző bor...


Ma másik opció, hogy a cukrász srác kezébe lesz nyomva, és ő csinál vele valamit. Macaron, torták, stb tovább eláll, és gyorsan ki lehet tolni mint napi ajánlat, ha nagyon nem viszik, akkor párba rakni valami kávés 2 az 1ben akcióval...

2020. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Hű köszi! A jégkockás ötlet nagyon tetszik!
2020. okt. 27. 15:03
 30/38 anonim ***** válasza:

[link]


A kanalas dolog kb. placebo-szint... :)

2020. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!