Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy lejárt szavatosságú, de...

Egy lejárt szavatosságú, de bontatlan 2L -es PET palackos bortól lehet komoly bajom?

Figyelt kérdés
Sajnálom kidobni.

2020. júl. 5. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Biztos jó lehet az a "bor", aminek szavatossági ideje van.

Én inkább meginni (meg megvenni) sajnálnám, nem kidobni. Mennyibe került amúgy? 200 forint?

2020. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Kóstold meg, ha nem érzed rossznak szerintem komoly bajod nem lehet tőle.
2020. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
100%

Komoly bajod nem lehet olyasmitől, ami ízre még jónak tűnik. A bor egyébként kb. csak ecetesedéstől válhat tényleg fogyaszthatatlanná, de azt meg észre fogod venni.


A szav. idő a PET palackból adódik, mivel enyhén légáteresztő anyag.

2020. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen műanyag flakonos borokra nem szavatossági időt nyomtatnak, hanem gyártási időt. Nagyon nem mindegy.
2020. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4


Láttam olyant amire az volt ráírva,hogy minőségét megőrzi 180 napig..

2020. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Műanyagban semmi savasat nem szabad tárolni, ez már elég közismert. Az ecetet is rögtön átöntöm üvegbe. Rengeteg mérget árulnak... Pl. jobb helyen be se engedik az országba az energiaitalt, a cukor is mérgező.
2020. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!