Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy a boltokban 100%-os őszibarack lét, szölőlét nem lehet kapni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
mert valószínüleg nincs rá elég nagy kereslet.
2019. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hát a 100%-os narancslére, almalére is van nem?
2019. jún. 23. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Arra van, a másikra nincs.
2019. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha almalét akarok venni, akkor nem keresek öszibaracklét!
2019. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Gyanítom, nem ugyanazt értjük 100%-on.

Egyfelől lehet kapni! Én például mindig azt iszom. Őszibarackot, narancsot, almát, szőlőt és még jó pár gyümölcsből készültet.

Másfelől a 100% azt jelenti, nincs benne más! Például mesterséges sűrítmény. Csak az a gyümölcs, ami rá van írva. Azonban, ha a legtöbb gyümölcsöt kifacsarod és dobozba töltöd, igen hamar megromlik. Gyakorlatilag eladhatatlan, mert ha pár nap alatt nem fogy el, kidobható. Továbbá a legtöbb gyümölcs szezongyümölcs.

Ezért minden gyümölcsből előbb sűrítmény készül, ami azt jelenti, eltávolítják belőle a fölösleges vizet, viszont kezelik, tartósítják (természetes anyagokkal és nem műanyaggal). Így tárolható. Később, megfelelő időközönként (a piaci kereslettől függő ütemezésben) e sűrítményeket hígítják. Nemzetközi normaszabvány van arra, mi számít 100%-nak, 50%-nak vagy éppen 12%-nak (ezek mind kaphatók).

2019. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen #5-nek!


"Egyfelől lehet kapni! Én például mindig azt iszom. Őszibarackot, narancsot, almát, szőlőt és még jó pár gyümölcsből készültet."


És hol? Mert én hohesC, Happy Day, Cappy, stb. egyikből sem láttam. Cappy-ból láttam 50%-os őszibaracklét, de 100%-ot nem.


Másrészt: Arra tudnál -e szakirodalmat mondani, hogy a gyümölcsből hogyan készül a sürítmény, természetes és mesterséges módszerekkel egyaránt.


Melyik szabvány az (mi a száma), ami a százalékokat rögzíti?

2019. jún. 23. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
100%-os szőlőlevet néha fel lehet lelni egyes boltok polcain, a borok környékén keresd, must néven.
2019. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A narancs meg az alma olcsó a barack meg drága. Kb ez a magyarázat.
2019. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Szőlő: [link]



Oszibarack: [link]

2019. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!