Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért mondják hogy a kóla nem...

Miért mondják hogy a kóla nem egészséges?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom hogy azt mondják "a kóla nem egészséges". A többi sem az, miért csak a kólára mondják ezt?

2014. aug. 24. 20:18
1 2
 11/16 anonim válasza:
63%

Én a cukormentestől jobban tartok, mint a simától. A kristálycukor azért már egy 100-150 éve jelen van a mindennapokban, és egyelőre még nem derült fény semmilyen nagyon káros hatására (már a szokásosokon kívül).


Az édesítőszerek, mesterséges édesítők piaca viszont csak az utóbbi 10-15 évben kezdett felpörögni, ezek a szintetikus cuccok meg ki tudja, mit művelnek a májjal, a belekkel. Tudom, biztos rengetegszer leellenőrizték őket, meg ez-az, de azt bizonyára nem tudták megmondani, mit csinál a szervezettel, ha 50 éven keresztül nap mint nap viszi be.

2014. aug. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a kólában lévő filléres foszforsav ennyire csodatisztítószer, akkor miért nem azt használjátok mindenre? Ja?"


Nemrég az ezüst nyakláncomat ki akartam tisztítani otthon (befeketedett). Azt hallottam, hogy kólába kell tenni 1 órára, és csoda-tiszta lesz.


1,5 óráig áztattam benne, és ugyanolyan maradt. Lehet, hogy túl sokáig hagytam benne, és az volt a baj... :)


Szóval szerintem egyetértünk...

2014. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ki állította, hogy a foszforsav "csodatisztítószer"?

.

Tudni illik, hogy az ezüstöt minden savas kémhatású szer megfeketíti.

2014. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Többek között kivehetjük a zsírfoltot a ruhánkból, vagy az autónkat is polírozhatjuk az egészségtelen fekete üdítővel."

És a savtartalommal magyarázza mindezt az általad linkelt oldal.


"Tudni illik, hogy az ezüstöt minden savas kémhatású szer megfeketíti."

1. Előtte fekete volt, és egy ilyen "fantasztikus" oldalon, mint amilyet te is linkeltél, találtam azt az ötletet, ami nem vált be.

2. Itt: [link]

görgess le az "ezüst-szulfid" részig. De magyarázd meg, hogy minden savas kémhatású szerben van kén...


Egyébként így sikerült megtisztítani (többé-kevésbé), ha valakit érdekelne:

Üvegtálba alufólia, rá 3 evőkanál szódabikarbóna, 1 teáskanál só.

Rá az ékszer.

És fel kell önteni meleg vízzel (én forraltam hozzá vizet).


Majd egy "kémiához nálam jobban értő" személy megindolkolja, miért működik, ha akarja.

2014. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként: [link]


Utolsó mondat: "Aki pedig nem szereti, vagy fél a kólától, ne igyon."


Itt a 10-est ajánlom mindenki figyelmébe:


[link]


Szóval lehet lemondani akkor a narancsléről is...

2014. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akit érdekel a magyarázat, az már tudja; és aki szereti a kólát nem szereti hallani és tagadja, h egészségtelen.
2014. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!