Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ti, hogy isszátok a teát?

Ti, hogy isszátok a teát?

Figyelt kérdés

Mézzel vagy cukorral? Melyik a finomabb??

Hány kanállal szoktatok belerakni ,ha mézzel isszátok?



2013. dec. 2. 16:51
 1/5 anonim válasza:

Cukorral, néha mézzel.

Mézzel finomabb :)

2013. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cukormentes málnaszörppel
2013. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes, teafűből készült tea, akkor tisztán, ahogyan kell.

Ha csak egy gyors meleg ital kell és kit érdekel az íze, akkor bedobok egy hiperolcsó filtert a forró vízbe (a drága filteresek sokkal drágábbak, mint a nemes teafű megfelelő helyen véve, miközben sokkal rosszabbak, ízetlenebbek), s pici citromlével ízesítem (annyit a C-vitamin tartalomnak, de az úgyse sok).

Ritkán akarom édesen inni. Ha megfelel enyhén édesen és nem túl finoman, akkor teába nekem megfelel a stevia is (más italba semmiképp). Régen nádcukor-méz kombót használtam, a cukor mintha jobban édesítene, a nádcukor finom, a méz persze pláne, de úgy tapasztaltam, nem vesztek kb. semmit, ha nincs egyedül. A mézet nem szeretem tönkretenni hőkezeléssel, csak ha határozottan jót tesz az íznek :) A mennyiségre nem emlékszem, de gondolom, összesen 2 teáskanálnyi körül volt 2 decihez...

2013. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Béla211 ***** válasza:
Én magába szoktam inni néha egy kis mézzel. De amúgy otthon csak citromfű teát,meg borsmentát, meg csipkebogyót.
2013. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2 kanál cukor /ha mézzel iszom abból is 2 kanál/ meg jó sok citromlé. Friss citromból,nem ilyen üveges citromléval
2013. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!