Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Napi 10-12 bogre teat iszom,...

Napi 10-12 bogre teat iszom, angolosan kis tejjel. Szerintetek ez mennyire egeszseges?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 12:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem normalis dolog. Csak gondold vegig. MERTEK! A tea nem viz vagy udito,nem a szomjoltas az elsodleges celja,ahogy a kavenak sem.
2013. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
64%
Jól mondik, ravatalra tesz ennyi tea.
2013. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Ne higy a sok hülyének! Akkor az angolok már rég kihalltak volna. amióta leégett a kávéültetvény és teát kezdtek behozni,kb 300 éve! isszák!Egy se idegbeteg,legalábbis nem a teától! Én is iszom,úgy ahogy te tejjel! A teában is van koffein,de kötött formában a csersav miatt! sokkal kevesebb, és lassabban szívódik fel mint a kávéból! Én angol erős fekete teát iszom,naponta 10-12 bögrével 4dc egy bögre(műzlis)
2013. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
86%
Tényleg felesleges ennyi koffeint bevinni, plusz káros is nagyon! Igyál helyette olyan teát amiben nincsen tea levél. Én milford teát iszom. Isteni finom, és nincs benne koffein. Ha meg tejjel szereted (én is) akkor csak olyat vegyél amiben nincsen citromsav, mert túrós lesz tőle a tej a teádban.
2013. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Ez tényleg túl sok koffein.

De nem kell lemondanod a teázásról, ha csökkenteni akarod a koffein mennyiségét. Ihatsz gyümölcsteákat (csak azt nézd meg a csomagoláson, hogy ne tartalmazzon ezerféle színezéket és aromát, hanem csak a gyümölcsöket, virágokat), ezeket lehet nagyon hosszan is áztatni, és a leforrázott gyümölcsdarabkák akár meg is ehetők :)

Aztán ott a rooibos, a maté, nagyon finomak.

Sokféle gyógynövény - de ezekkel óvatosan, mindig nézz utána a hatásának, és hogy mennyi ideig fogyasztható egy huzamban (pl. nem túl közismert, hogy a kamillának progeszteron-gátló hatása is van, nagy menyiségben terhesség tervezésekor, és különösen az első trimeszterben nem ajánlott (egy-két csésze nem árt meg belőle ilyenkor sem, ha nem mindennapos).

2013. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Megoldottam, vettem koffeinmentes feketeteat. az sem roosz, az ize ugyan olyan, mint a rendesnek.
2013. szept. 27. 11:24
 17/19 Frici92 válasza:
56%
ne hallgass már rájuk, egészséges és kész. igyál zöld teát, annak alacsonyabb a koffeintartalma. De mi az amúgy, hogy itt sokan egy kalap alá vonják a teát és a kávét? két teljesen különböző dolog. Sőt, sokáig a hatóanyagot is különbőzőnek tartották és a teáét teinnek nevezték, pont azért mert máshogy hat mint a kávé koffeinje. Iszok is egy teát.
2013. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Látom, sok embernek gondot okoz a szövegértelmezés, és nem tudják megkülönböztetni a teafogyasztást (ami nem egészségtelen) a mértéktelen teafogyasztástól (ami de). Kérdező, jól tetted, hogy azokra hallgattál, akik aggódnak az egészségedért. Jó teázást! :)
2013. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Semmi sem hasznos, ha túlzásba viszik. Pl. a konyhasó (nátriumklorid) létfontosságú az emberi szervezet működése számára, de próbálj meg megenni negyed kiló sót, meghalsz tőle. Nem tudom, milyen felbuzdulásból isztok ilyen nagy mennyiségű teát, de ilyen dolgokban lehetőleg szakorvost kérdezzetek meg.
2013. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!