Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Napi 3 csésze kávé is már túl...

Napi 3 csésze kávé is már túl sok?

Figyelt kérdés

szept. 13. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Napi 3 kávé egészséges.
Napi 3 kávé egy kicsit már egészségtelen.
Napi 3 kávé már nagyon káros.
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az se mindegy, hogy ez három nagy flat white amiben mindben 4 espresso van, az azért kicsit szívroham gyanús. Vagy három nagy latte ami meg már majdnem egy liter tej is lehet picit sok.


Szerintem ha a három kávéból legalábbis egy koffein mentes, és a tejet se viszed túlzásba, akkor még lehet rendben is.

szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Jelenleg az ajánlott mennyiség felső határa 400 mg koffein. Attól függ, milyen kávét iszol, ahogy 1-es írja.
szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 adag a normálisnál kicsit erősebb kotyogós kávé.
szept. 14. 11:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Tej nélkül.
szept. 14. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

És alszol éjszaka?


Egyéb dolgot iszol eleget? Savad van?

szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alszok éjszaka, és jól is alszok! 3 kávé még nem savasít.
szept. 15. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

A kávétudomány nem egyszerű.

Minden ember másképp tolerálja a koffeint. Minden embernél eltérően ürül ki.


Számít a testalkatod is, hogy milyen életvitelt folytatsz. Sportolsz-e, egészségesen étkezel stb.


Alapvetően a koffeinnél amire nagyon oda kell figyelni az az ürülési idő. A koffeinnek felezési ideje van. Hogy ez mennyi egyénfüggő. 2-8 óra között is lehet, de a nagy átlag 3-4 óra.

Tehát megiszol egy presszó kávét amiben kb 80 mg koffein van, 4 óra múlva még mindig lesz benned 40 mg. Még 4 óra múlva 20 mg.

A koffein pedig blokkolja a melatonint - amit az agyad kezd el termelni mielőtt elalszol. Szóval ha még sok koffein van benned, nem alszol rendesen. Én pont ezért nem iszom kávét és minden más koffeintartalmú italt / ételt mellőzök már lefekvés előtt 8 órával - ha tehetem akkor 12-vel.


Erre figyelj oda te is.

Tehát a napi koffein bevitelnél nem is a mennyiség, hanem az ürülési idő számít.


De amúgy szerintem 3 kávé nem sok.

Valójában a koffein nem egy rossz dolog és tulajdonképpen étrend kiegészítő.

Én szedek minden nap magnéziumot, koffeint, b6 vitamint, c vitamint és d vitamint rossz idôben amikor nem süt eleget a nap. (Mert amúgy d vitamint termelsz eleget magadtól is ha süt a nap)


Szóval szerintem 3 kávé nem sok.

Én napi kettőt iszom, ha kivételesen fárasztó napom van akár fizikailag akár szellemileg akkor hármat megiszom. De nagyon odafigyelek mikor iszom az utolsót.


Ha délután mégis rámtör a kávézhaznék, akkor bevágok egy "koffeinmentes" kávêt. Azért idézőjelben, mert ez a megnevezés valójában megtévesztő és inkább koffein-csökkentettségről beszélhetünk. Egy koffeinmentes kávéban 7-20 mg koffein van.

szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
nem sok ha tejjel iszod
szept. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmondom neked #8 ha sok tejjel iszod attól még ugyan annyi koffeint viszel be :)


Sőt. Ha hosszú kávét főzöl akkor egységnyi kávéból is magasabb koffeint kapsz.

Tehát van egy kapszulás kavéfőzöd. Ugyan azt a kapszulát használod tehát fix hogy ugyan annyi kávé mennyiséget is.

Mégis ha hosszú kávét készítesz belőle, akkor abban több lesz a koffein.


Amit elfelejtettem a 7-es válaszomban mondani az az, hogy nagyon nem mindegy hogy milyen kávébabból van a kávé!

Alapvetően 2 fajtát használnak a kereskedelemben. Persze ettől sokkal több van, de kettő az elterjedt. Az egyik a robusta a másik az arabica.

A robusta kávéban sokkal több koffein van, nagyjából 1.5X annyi mint az arabicában.

Viszont a robusta kicsit keserűbb. Az arabica finomabb.

Erre is oda kell figyelni mert nem mindegy! Léteznek keverék kávék is, borász kifejezéssel élve cuvée ami egyaránt tartalmaz arabicát is és robustát is.

Továbba nagyon sokmindenben van koffein!

-Egyes fájdalomcsillapítókban akár 100 mg is lehet

-Energiaital: 80-100 mg (ez nem meglepő)

-Tábla csoki: 40-60 mg

-Koffeinmentes kávé: 7-20 mg

-Fekete tea: 60-80 mg

szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!