Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Érdemes lehet palackozott...

Érdemes lehet palackozott ásványvízről átállni csapvízre?

Figyelt kérdés
A palackvisszaváltósdi miatt most nagy kín hurcolászni az üres üvegeket.

júl. 26. 00:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Én a csapvízből biztos nem fogok inni, mert nálunk borzalmas a minősége, hiába jönnek azzal hogy bevizsgálják, és jó minőség stb... de egyik szakember sem jött be hozzám megnézni milyen az ami a csapból jön, sokszor büdös, enyhe fura színe is van, sár is szokott néha jönni. Öreg ócska 40-50 éves vízvezeték hálózat van a környékünkön, minden hónapban van valahol csőtörés, kicserélik na az még hozza be a dzsuvát, mindig ki kell folyatni a csapokat.

Én egyenlőre elkínlódok a visszaváltással, összegyűlik egy szatyornyi, viszem magammal a boltba és kész.

júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem rendeződik a visszaváltás körüli helyzet, akkor biztosan lesz erre precedens. Én is gondolkodom rajta, hogy visszaállok csapvízre, de még kivárok.
júl. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi már lassan 1 éve átálltunk ballonos vízre. Az árakat nézve lehet nem is drágább mint a palackos.

Meguntuk a sok palackos cipekedést. A visszaváltás meg nem hiányzik, hogy gyűjtögessem.

júl. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
62%
Vannak vízszűrők, olcsóbb az ásványvíznél és ihatóvá teszi a rossz csapvizet (hiába mondják, hogy jó minőségű, ha nem ezt tapasztaljuk sokan).
júl. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

Nagy kín bedobálni az automatába pár 2 dekás flakont? :DDDD

Te sem kaptál még pofont az élettől...


Vízfüggő egyébként, van, ahol teljesen jó a csapvíz, máshol undorító. A flakonosokban pedig rengeteg mikroműanyag van, aztán döntsd el, hogy lerakódást, vagy műanyagot iszol.


Valóban talán a vízszűrő a legigényesebb megoldás, csak abba meg betétet kell cserélgetni. Én is gondolkodom rajta, a házam 1960-as, biztos csinos csövek vannak a föld alatt.

júl. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

#5: jah, tudod nem mindenki egyedül él a visszaváltó automata mellett.

2 felnőttt, 3 gyerek, nem megyünk ki mindden nap a boltba, gyűjteni meg eléggé szar a flakonokat úgy, hogy nem lehet összenyomni.

Sokkal praktikusabb a ballonos 19l-es víz. Próbáltuk amúgy a szűrőpt is, itt annyira szar a víz, hogy az se segített.

Talán egy 2-300ezres szűrő rendszer talán jó lenne, de egyelőre annyit nem ér.

júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
4-es: a vízszürök esetleg (ESETLEG) a meszet meg az egyéb kemeny vizet eredményezö összetevöket kiszürik, a ténylegesen problémás, egészségkárosító vegyszereket nem.
júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%
26 vagyok. Soha nem ittam asványvizet. Egészseges vagyok
júl. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
73%

ma 08:08


A csapvízben nincsenek egészségkárosító anyagok, csak rossz az ízük.

júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 mindentudó99 ***** válasza:
19%
Egyébként sincs értelme ásványvizet inni. Pénzlehúzás az egész. Ott érthető ahol problémas a víz de az ritka.
júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!