Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A palackos ásványvíz megjelené...

A palackos ásványvíz megjelenése előtt miből ittak az emberek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 05:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Szódásüvegből,üveges kőbányaiból.
2023. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Hogy érted ezt, hogy miből ittak? Nem tudom mióta van palackozott víz, de az 1900-as évek elején már biztos, hogy volt. Most sem csak palackozott vizet isznak az emberek.

Esetleg úgy érted, hogy miben vitték magukkal? Üveg, termosz, műanyag palack, kulacs nagyon régóta van.

2023. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
90%
Patakból XD
2023. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%
Atyaúristen ennyire egy ostoba kérdést.
2023. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként nem csak gémes kút volt, hanem kerekes kút is, ami sokkal jobb, mert oda tolom, ahova akarom!
2023. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kulacs... ezt már évszázadokkal korábban megoldották, ha jól tudom főleg állati bőr volt az alapanyaguk, hogy aztán vízhatlanná mivel tették azt nem tudom, de szerintem biztos van valami történelemkönyv vagy ilyesmi ahol részletesebben foglalkoznak vele.


Sőt, amúgy a kulacs az más forrásból is biztos, mert egyszer a sajt felfedezéséről olvastam olyasmit, hogy egy pásztornak a kecsketej ahogy a kulacsában volt és lötykölődött ott kezdett kiválni, túrósodni a tej, és valahogy így jöttek rá a kezdeti sajtkészítésre.

2023. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Dunából 🤣
2023. aug. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A gémeskút akkor ment ki a divatból, amikor a palackozó üzemek elkezdték a fogyasztókba súlykolni, hogy a kútvizek vérhányást és hasonló szörnyű dolgokat okozhatnak. A társadalom elhitte ezt, holott a palackozó üzemek is lényegében kutakból nyerik a vizet, csak automatizált módon.
2023. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!