Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A bambinak milyen íze volt?

A bambinak milyen íze volt?

Figyelt kérdés
Mondták a szüleim még gyerek koromban, hogy betíltották, mert kátrány volt benne. Narancs színű volt, akkor narancsos volt? Amúgy jó ízű volt?
2022. aug. 13. 03:01
 1/10 Lazy Lover ***** válasza:
48%
Állítólag kátrány íze volt de van aki azt mondta hogy finom narancs íze volt
2022. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Most is lehet Bambit venni. Vegyél a szüleidnek, kérdezd meg, hogy olyan-e mint régen!
2022. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Itt meg azt írják,hogy nem volt benne kátrány:


"A közhiedelem szerint a Bambi kátrányból készült, mert néha ehhez hasonló ízt lehetett érezni rajta. Ez azonban nem igaz, az üdítő nem tartalmazott kátrányt. A kellemetlen mellékízt az okozhatta, hogy a narancsolaj összetevő a szavatossági idő lejárta után terpénesedett.[3]"

[link]

2022. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Műnarancs íze volt. Annyira azért nem volt rossz, mint a mai szénsavas narancsízű üdítőitalok.
2022. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha szopogattál valaha legolcsóbb narancsízű, töltetlen keménycukorkát, na olyan íze volt!

Most ilyen kiszerelésben kapni:

[link]


A Bambi "párja" a citromos Utasüdítő volt, de valamiért inkább a Bambi volt a favorit.

2022. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt az annyira rossz, gyerekként én is szerettem, ha rossz lett volna, akkor nyilván nem örültem volna a Bambinak.

Azt tudni kell, hogy akkoriban nem nagyon volt konkurense, a Bambi mellett még a Jaffa volt az üdítős választék, amire szintén úgy emlékszem, hogy finom volt, csakhogy azt meg kellett inni a restiben, a Bambit el lehetett vinni a csatos üvegben.

Akkoriban, a vonat, a busz volt az általánosan használt közlekedési eszköz, valóban tömegek utaztak rajta, más lehetőség nem nagyon volt a távolabbi utazásokhoz, és ha már úton voltak az emberek az utasellátokban vásároltak is... a gyerekeknek Bambit.

A színe is sárga volt, de fakóbb, mint a mostanság élelmiszer festékkel is színezett levek, és narancs íze volt, de az sem itenzív.

Valóban előjött időnként egy kevés mellék, vagy utóíz, de nem annyira, hogy gyerekként azt mondjuk, hogy nem jó a Bambi.

Persze, válogatni se nagyon volt miből, narancsot jó ha évente egyszer sikerült valahol vásárolni, általában Karácsony előtt volt rá némi esély, tehát az igazi narancs ízéhez is nehéz volt hasonlítani a Bambit, örültünk, hogy van narancsos üdítőnk.

Azt már felnőttként olvastam, amikor már csak emlék volt a csatos üveges Bambi, hogy az mennyire szörnyű, kátrány ízű volt... én nem úgy emlékeztem, emlékszem rá, de tény, hogy a később megjelenő konkurensek finomabbak voltak, csak a csatos üvegek miatt nosztalgiáztak utána

Bejött a hangzatos nevű "Üdítő", később a Star, és a Márka, nem utolsó sorban a '70-es évek végén már a Pepsinek is voltak palackozó üzemei, ahol a tömény szörpökből néhány pillanat alatt kész volt a Pepsi, vagy a narancs ízű "sárga kóla", a Bambi pedig feledésbe merült, csak a rendszerváltás után bukkant fel ismét.


Ki emlékszik még az Oázis nevű italra?

Sötétbarna "cirádás" üvegen fehér festett felirat, benne almaléből készült szénsavas ital... érdekes, hogy azt nem igazán szerettem, furcsa ízvilága volt

[link]

2022. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak mesélték a bambit, mi márkát, szőlőlét, almalét ittunk üvegeset. Meg volt az etüd.

Illetve pepsi, a cocát csak hírből ismertük, hogy van olyan is a “piszkos kapitalistáknál”.

2022. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Anyukám nagyon szerette. Sokat mesélt róla. Szerinte finom volt.
2023. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bambínó.
2023. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép színe volt, és intenzív narancs íze. Talán a kubai narancsra hasonlított. Természetesen (?) narancs még nyomokban sem volt benne.
2023. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!