Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Aki jobban szereti a szénsavas...

Aki jobban szereti a szénsavas vizet, mint a menteset, miért?

Figyelt kérdés
Miért finomabb?

2022. jún. 29. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mentes jobban hasonlít a csapvízre, mármint az állagát tekintve. Persze ízben lehet jobb/rosszabb nála. Itt ahol én lakok, itt a csapvíz rosszabb a mentesnél és ezért mindig ásványvizet iszok.Mentes és enyhén szénsavas vizet is szoktam inni, "rendes" szénsavast is, egyszer extra szénsavas vizet is ittam már.

A szénsavas víz nekem személy szerint sokszor jobban frissesség-hatást kelt mint a mentes.

2022. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha jól bizserget, üdítőbb az íze. De ha szomjoltani akarok a melegben, a sima víz könnyebben folyik.
2022. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bubis jobban oltja a szomjam. De minden csak megszokás kérdése.
2022. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szénsavat nem bírja mindenkinek a gyomra.

Én pl jobban szeretném a bubis vizet, mégis többnyire menteset iszom, mert a szénsav felnyomja a gyomorsavat nálam, és hiába finomabb, jobban oltja a szomjat, a gyomorégés sokkal rosszabb.

Alkalmanként, korlátozott mennyiségben meg tudom inni, de arra nekem nem jó, hogy liter-számra azt igyam.

2022. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Tudományosan kimutatták, hogy a hideg hőfok és a szénsav jelenléte gyorsabb ingert kelt az agyban a szomjúság kioltására.

[link]


"2016-ban megjelent tanulmányból kiderül, hogy az elfogyasztott víz mennyisége nagyban függ annak hőmérsékletétől és szén-dioxid-tartalmától. A vizsgálatban 98 egészséges felnőtt vett részt, akiknek 12 órán át ki kellett bírniuk folyadék nélkül. A megvonás után mindegyiküknek 3,24 liter vizet adtak, de a szomjoltók között volt hűtött, szobahőmérsékletű, szén-dioxiddal dúsított és szénsavmentes víz is. A négy csoport tagjai ezt követően annyi sima, szobahőmérsékletű vizet fogyaszthattak, amennyi jólesett nekik.


Az eredmények szerint azok, akik a hideg vízből kaptak, csekélyebb szomjúságérzetről számoltak be, mint azok, akik meleg vizet ittak, de a legkevésbé szomjasak a hideg és szénsavas vizet fogyasztók maradtak."


Részemről egyébként a sorrend az, hogy behűtve a szénsavas víz jobb a mentesnél, viszont a szénsavas langyosan ihatatlan, abban az esetben a mentes víz jobb.

Tehát, alapvető igazság, hogy hidegen a legjobb mindkettő, de:

A szénsavas víz hidegen jobb, viszont a mentes víz is jó mellette,

Míg langyosan a szénsavas már egyáltalán nem jó, míg a mentes ilyenkor is jó.

A sorrend számomra ezért:


1. Hideg szénsavas

2. Hideg mentes

3. Langyos mentes

4. Langyos szénsavas

2022. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem jobban oltja a szomjamat és nem lesz tőle hányingerem mint a szénsavastól.
2022. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!