Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kávé, vagy Monster energy?

Kávé, vagy Monster energy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy pár napja nem alszom rendesen, konkrétan kedden, csütörtökön és szombaton éjjel semennyit nem aludtam, a másik napokon is csak nyolc óránál kevesebbet. Tudom, hogy nem egészséges, és hogy rendesen kellene aludnom, mert ki készít testileg, lelkileg. Olvastam egy könyvet ezzel kapcsolatban. Viszont ez nem változtat azon, hogy este nem vagyok fáradt, napközben meg elalszom az órákon. Ezért mivel éjjel nem tudok aludni, inkább tanulok.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ideiglenesen, amíg megoldódik az alvással kapcsolatos problémám, annak érdekében, hogy órákon tudjak figyelni, inkább a kávé, vagy inkább a Monster energy mellett döntsek?

Most pontosan arról lenne szó, hogy amikor nem tudok aludni éjjel, és/vagy azt veszem észre, hogy órán csukódik le a szemem, dől le a fejem a padra, akkor még délelött lassan meginnék egy doboz Monstert, vagy egy csésze kávét, csak nem tudom, melyiket, hogy tudjak figyelni órákon.

Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha nem innék semmi ilyet, hanem inkább aludnék, de ha nem tudok, akkor egyelőre nem tudok mit csinálni. Csak annyit, hogy keresem a megoldást.

Előre is köszönöm, ha értelmes válaszokat kapok!



2022. ápr. 24. 02:11
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Csak ha haza akarod magad vágni vagy zombi akarsz lenni. Próbálkozz inkább első körben valami természetes altatóval.
2022. ápr. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen fel van borulva ezek szerint a bioritmusod, első sorban nyilván azt kellene rendezni, akármennyire is nehéz. Ahogy az előttem lévő is írta, lehet meg kellene próbálnod elsősorban valamilyen homeopátiás gyógyszert, nyilván nem első alkalommal várd a hatást.


A kérdés szerint sem kávét, sem energiaitalt nem fogyasztasz, lehet reggelente 1 kávéval megpróbálkoznék, esetleg eleinte dél körül is egy, az már talán elég lenne ahhoz, hogy napközben ne legyél annyira fáradt, a tanulást pedig délutánra időzíteném, már amennyire tudom, így fizikailag és agyilag is lehet lefáradnál estig annyira, hogy tudj aludni. A futás / mozgás sem lenne hülyeség, az is kellőképp le tud fárasztani.

2022. ápr. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom amiket mondtátok,

2022. ápr. 24. 06:34
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félrenyomtam a billentyűzetet,

Szóval megpróbálom amiket mondtatok, és bízom benne, hogy beválik. Ezen kívül beszélek a pszichológusommal is.

És tényleg még egyszer köszönöm!

2022. ápr. 24. 06:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Így csak tovább rontasz a helyzeten.

A saját dolgod nehezíted meg, ha a természet ellen dolgozol, nem pedig a természettel együtt működve.

Ez elsőre hülyén hangzik, de csak azért, mert a kávézáson túl, ez általánosságban érvényes mindenre.

A kávézás nem arra való, hogy ilyen jellegű problémákat oldjon meg, ideiglenesen sem. "amíg megoldódik az alvással kapcsolatos problémám"

De az jóval nehezebben fog megoldódni, ha tovább borítod az egyensúlyt.


Az alap problémát kéne kezelni, és inkább éjszakára inni valami nyugtatót, altatót. Pl

[link]

2022. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!