Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik az ártalmasabb? A...

Melyik az ártalmasabb? A zéró hell vagy a sima?

Figyelt kérdés
2022. febr. 17. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Na megjött a mai "minden energiaital dobozos kénsav" kérdés.


Tökmindegy, mindkettő üdítő koffeinnel. Gyakorlatilag az édesítős/cukros kávénak feletethető meg egy az egyben.

2022. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Sima. A zéroba nincs cukor
2022. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
El ne hidd, hogy egy az egyben "megfeleltethetők a kávénak". Legyen annyi eszed, hogy nem a gyékáról tájékozódsz, hanem rendesen utánaolvasol - üzenem egy egykori Hell-károsult nevében, aki darabokra cseszte magát azzal a mocsokkal. Alvászavarok, szívproblémák, az iskolai kirúgás határáig felborult élet.
2022. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"üzenem egy egykori Hell-károsult nevében, aki darabokra cseszte magát azzal a mocsokkal. Alvászavarok, szívproblémák, az iskolai kirúgás határáig felborult élet."


Attól még, hogy egy önkritika és önkontroll nélküli lúzer vagy, még nem a napi 8 doboz kényszerítette magát a szájacskádba. A cukor- és koffeinfüggésedet pedig ha nem ebből, akkor kávéból, kólából, édességből elégítetted volna ki.


Érdekes módon én 15 éve képes vagyok napi 0-2 dobozon tartani magam, rendszeres edzés és fitt testalkat mellett, de biztos bennem van a hiba.

2022. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Most, hogy jól kinyaltad a saját segged és püffedhetsz a büszkeségtől, esetleg gondold át, hogy nem mindenki olyan acélos erényszobor, mint te vagy. Az érintett srác csak tizenöt-tizenhat volt, menőnek találta napi hármat-négyet beverni a haverokkal és rácsúszott. Szerencsére az első komolyabb rosszullétkor leállt, rendbejött, és most igyekszik szólni másoknak is, hogy ez bizony probléma lehet. (Egyébként nem én vagyok.)


Most tegyük egymás mellé a két figurát: az erényfitogtató, lekezelő seggfejet, aki igyekszik elhazudni egy létező problémát, meg az egykori hell-károsultat, aki segítene tisztán látni.

2022. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Az egyetlen probléma amit itt van a fafejű tudatlanságod, amivel magyarázod, hogy van külön "Hell-szindróma", vagy minek is nevezed te ezt a fejedben. Tán ugorj neki az előző kommentnek mégegyszer: az ismerősöd/kölköd cukor- és koffeinfüggő volt, te meg egy szar szülő.


Tudod, mint a kórosan kólázók, édességezők is azok. Ez az egyik leggyakoribb függőség, a leírt "tünetek" pedig ezekre jellemzőek és egyébként hatalmas valószínűséggel ártalmatlanok. De te már a röntgenszemeiddel azt is megállapítottad, hogy szívbeteg lett tőle.


Nálad hány kockacukorral, naponta hányszor csúszik a kávé és mellé mennyi sütike, kóla, nasi? Netán egyszer írd csak a fogyasztást 1-2 hétig, aztán egyszer ülj le és számold ki, hogy koffein- és cukortartalomban te nyertél-e vagy 2 doboz Hell tette volna.

2022. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Szar szülő, jézusom... Nem vagyok családilag érintett, tanítványról van szó. GÚgy tűnik, te pénzt kapsz ezért a kampányért, ami elég gerinctelen dolog, ha így van.


Kérdező: az energiaital-kereskedők tagadása ellenére ez egy létező probléma:


"Magyarországon egy év alatt 123 embert kellett túlzott energiaital-fogyasztás miatt kórházba szállítani."


[link]


...


"Mindemellett az alapvetően nem nagy mennyiségű, de rendszeres fogyasztás is rossz hatással lehet a szív- és érrendszerre, mivel fokozza a pulzusszámot és a vérnyomást. A sok koffeintől egész nap gyorsabb lesz a pulzus, emiatt a ritmuszavar kockázata tartósan megemelkedik, ez pedig előbb-utóbb szinte biztosan valamilyen szívproblémához vezet."


[link]


Én a magam részéről lezártam ezt a vitát, felőlem ki-ki úgy pusztítja magát, ahogy akarja.

2022. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Zéró.
2022. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!