Mi értelme van szódagépet venni?
Egy szódagép mindennel együtt 16-18 000 Ft. körül mozog, míg egy szénsavas ásványvíz kilója 60-90 Ft. között mozog.
Ha kiszámoljuk, akkor a szódagép 8000 Ft.-ból (ennyibe kerül egy átlagos patron) csinál 60-80 liter szódát papír szerint (magyarul inkább kevesebbet). Szénsavas ásványvízből 80-130 liter fixen kijön ugyanebből az összegből. Tehát ott tartunk, hogy a patron ára még talán-talán kihozható nullára, ha kimaxoljuk a papír szerinti adatot, de a szódagép árát a büdös életbe nem kapjuk vissza, mert ahhoz ugye patrononként többet kéne tudnia előállítani, mint amennyibe a szénsavas ásványvíz kerül.
Tehát akkor mi értelme van szódagépet venni? A szénsavas ásványvíz olcsóbb, ráadásul előre be van keverve, míg szódagép esetén még azzal is vacakolni kell.
Kérdező, te félelmetesen hülye vagy. Szerinted a gyártó nem a vásárlói igényekhez alakítja a gyártást, hanem fordítva?😂😂
Ez csak a lusta és buta emberek óvodás kifogása arra, hogy miért képtelenek a legkisebb erőfeszítést is megtenni.
"Ha én nem vásárlom meg a PET palackos vizet, akkor megveszi más."
Szerintem meg ez a butaság, vagy szűklátókörűség, vagy beleszarás az egészbe.
Sokan gondolkoznak úgy, hogy miért pont én kezdjem el, hiszen 1 fecske nem csinál nyarat.
Ez igaz, viszont fecskék nélkül meg nincs nyár.
Abból soha semmi nem lesz, ha mindenki úgy gondolkozik, hogy majd megvárom, hogy ebből a 8 milliárd emberből 7 milliárd környezettudatosan éljen, és majd én beszállok 7 milliárd 1-edikként.
Amúgy meg...
Fogyasztói társadalomban élünk. Mi hozza be az árát?
Ha egy 100 cm-es tv helyett 120 centiset veszel, plusz 50.000 ft-ért, mikor termeli ki a tv azt az 50.000-t?
És a 100 centis is elég lenne, mert pár éve még a 80-as is elég volt.
Egy 10 milliós autó is minden igényt kielégít, mi értelme 15, 20 milliós (és ez nem a luxus kategória, csak középkategóriás családi autók) autóknak?
Mikor termeli ki az autó, azt a plusz 5-10 milliót?
Vagy veszel egy telefont 80.000 helyett 160-ért. Márpedig jó sokan vesznek ennyiért, de semmivel nem használnak belőle több dolgot, vagy nincs jobban igénybe véve, mint amire egy 80.000-es ugyanúgy képes lenne.
De mondok jobbat, ami elvileg még véletlenül se egy marketing csapat igény-generálásának a terméke, és értelmetlen pénzkidobás, hanem pont arról szólna, (többek közt) hogy pénzt lehessen vele spórolni:
Napelem!
Nemrég számoltam utána, több ajánlatot is végignézve, egy nagyobb napelem rendszer telepítésének, ami elegendő áramot tudna termelni.
Több, mint 20 év, a mostani kw árakkal számolva, mire nullára kitermeli a saját árát.
Utána kezdene el pénzt termelni. Csakhogy húsz év alatt, meg főleg utána, keményen jönnek elő a hibák, amortizálódik, nő a szervizköltség, stb stb... Szóval mire nullára kijönne, el kell kezdeni költeni rá.
Úgyhogy az a helyzet, hogy a világon igen kevés dolgot gyártanak azért , egy lakossági, fogyasztói felhasználásra, hogy az a vásárlónak termeljen pénzt. Még az olyanok se, aminek ez lenne a dolga.
Az ipar nem azért működik, hogy több pénzed legyen, hanem hogy kevesebb!
Pont ez a lényege. Így működik a piacgazdaság, és a fogyasztói társadalom.
12-es vagyok.
Előző lakhelyemen volt egy szomszéd, negyediken laktak, idős házaspár.
Az öreg az erkélyre csinált egy villanymotoros csiga rendszert, mindenféle adapterrel, meg biztonsági funkciókkal, sok évvel ezelőtt csinálta ezt meg kb fél millió forintból, mikor még minimum 2-szer ennyit ért fél millió forint.
Mindezt azért, hogy ha pénteken elmegy mamával a teszkóba, akkor ne gyalog kelljen felvinni a negyedikre a szajrét, hanem felhúzatták motorral.
Nyilván a büdös életben nem hozta be az árát.
Te egy 8000 ft-os tételről beszélsz, a számításod szerint a végtermék kb ugyanannyi, csak a 8000 ft-ot nem termeli ki a gép.
Ami egyébként egy kőművesnek, vagy más jó szakmunkásnak 2- 2 és fél órányi bére!!!! És ez a 2,5 órányi bérből vett gép, dolgozik mondjuk 5 évig.
Akkor azt is számold már ki, ha van mondjuk egy nagyobb család, akik szeretik a szódát, és napi szinten elfogy egy 6-os zsugor ásványvíz, ez alatt az 5 év alatt, vagy 10 év alatt, ameddig el nem romlik a gép, 10x365x9 (9 a 6-os pakk tömege kg-ban) hány tonna cipelésétől kíméli meg a családot?!
Elárulom, barátilag számolva is 30 tonna. 8000-ért.
Ja pont tegnap futottam bele egy cikkbe, egész véletlenül egy átlag autó szerviz minimum óradíja 8000 ft. 1 órányi munka . Hatalmas tétel, mi?!
"Szerintem meg ez a butaság, vagy szűklátókörűség, vagy beleszarás az egészbe."
Gyártásban dolgozom, így van belelátásom a témakörbe. Eleve nem fix mennyiséget adunk el, mert a piac szezonálisan működik, időnként adott termékek iránt megnő a kereslet. Mi is ennek megfelelően gyártunk. Az, hogy egy vevővel kevesebb vagy több számunkra édes mindegy, így is úgy is legyártjuk és eladjuk, ha mást nem ledaráljuk és bekeverjük a következő gyártásba. Ahhoz, hogy a gyártás meginongjon durván legalább háromnegyedes visszaesést kell produkálnia a piacnak, magyarul, hogy 1000-ből 750 vásárló mondjon nemet a termékre és ennek tartósnak is kell maradnia, mert ugye még ekkor sem biztos, hogy érdemes leállítani a gyártást, hiszen ha a marketingbe több pénzt nyomunk, akkor simán visszajöhet. Addig meg gyártunk raktárra, hiszen a polcon eláll, nem zavar az senkit.
Szóval hacsak a döntésemmel nem értenek még egyet több millióan Európa szerte, akkor halál felesleges nekem lemondanom róla, csak azt érem el vele, hogy úgymond magamat fosztom meg valamitől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!