Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 5 nescaféba(instant por vagy...

5 nescaféba(instant por vagy milyen) és 3 lipton (filteres) menyi koffein van kb?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy adag kávéban kb. 80-100 mg. koffein van. A teában úgy tudom, hogy nem koffein, hanem tein(?) van, ami lassabban szívódik fel.
2021. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A koffein a kávé (1-1,5%), tea (2-5%) és kóladió (kb. 1,5%) alkaloidja. Kis mennyiségben a kakaóbab is tartalmazza. Amíg nem sikerült azonosítani, a teában lévő élénkítő anyagot a koffeintől eltérőnek tartották, és teinnek (vagy tininnek) nevezték, azonban kiderült, hogy a két vegyület egy és ugyanaz.
2021. szept. 19. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nehezen értelmezhető, vagy nehezen megfejthető... mondom miért.


Az 5 instant kávé mennyisége nagyon tág határok között mozog!

(Nem ilyen 2:1 , 3:1 kis tasakos hülyeségekre gondolok, hanem a sima natúr instant kávé porra.)

Még a gyártó maga is olyan ajánlást tesz a felhasználásra, hogy adagonként 1-2 kanál kell forró vízbe.

Na most a 2, az az 1-nek a 200%-a, szóval alapból olyan az ajánlás, hogy a fele is lehet, meg a duplája is.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy mekkora a kanál!


Ez egy nagy különbség egy lefőzött meg az instant között, a főzöttnél max egy picit jobban megtömöd a főzőt, néhány %-kal feljebb tudod tornászni 1 adag kávé koffeintartalmát, de ahogy az 1-es is írta, azért nagyjából be lehet lőni.

Instantnál nincs ilyen korlát.

Kicsit nagyobb kanálból teszel 2-t, az annyi, mint 3 kicsi.

És mi van, ha a gyártó alapból a kis mokkás kanálra gondolt?

Akkor az már 3-szoros mennyiség!


A nescafe üvegére az van ráírva, kb. 100 csészére elég.

Én minden nap reggel iszom 1-et, nem többet, nem kevesebbet.

Nem elég egy üveg egy hónapig. Ha 25 csészével számolok, az a gyári ajánlás 4-szeres erőssége.

És nekem az az adag... szóval akkor abban mennyi koffein lehet?

2021. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!