A koffein segít, hogy ne legyél álmos úgy, hogy eltömíti az adenozin receptoraidat, de ha már elvan tömítve adenozin áll (vagyis már álmos vagy), akkor hogyhogy mégis tud segíteni felébredni?
Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 20:13
1/5 anonim válasza:
Ez nem így van. Az adenozinra várakozó receptorokba ül bele a koffein. Az útjába áll, nem engedi az adenozint a receptorokba jutni. Az adenozin okoz fáradtságérzetet amúgy.
2/5 A kérdező kommentje:
De ha már bent van az adenozin akkor hogyhogy mégis tud hatni?
2021. szept. 3. 06:06
3/5 anonim válasza:
Nem tudom nagyon másképp megfogalmazni.. elfoglalja a helyét. Blokkolja az adenozin hatását.. szerkezetük hasonló egyébként, ezért is tudja az adenozinra váró receptorokat elfoglalni úgymond.
4/5 A kérdező kommentje:
Én ezt tudtam, és ez mind szép és jó, de ha már el van foglalva a receptor nem koffeinnel, hanem adenozinnal, vagyis már álmos vagy akkor a koffein hogyhogy mégis tud hatni?
2021. szept. 3. 18:49
5/5 anonim válasza:
Az adenozin folyamatosan bomlik és újra termelődik a szervezetben. Ahogy a szervezet a koffeint is lebontja idővel. Tehát miután az adenozin eltűnt, egy ideig nem tud új kerülni a helyére. Ha nem tűnne el idővel magától is, örökké fáradt lennél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!