Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Teljesen mesterséges anyagokbó...

Teljesen mesterséges anyagokból készült italok vagy instant italporok vannak? Ha igen, melyek azok? Pontosabban olyanok, amelyeknek a vízen kívül a többi alkotórésze mesterséges.

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem az? Barmelyik energia ital.
2021. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még sosem ittam olyanokat. De ha azonban van cukor, az már nem mesterséges. Nem tudom, hogy cukrot tesznek-e azokba.
2021. szept. 13. 22:19
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Cukorbol is van mesterseges. Előbb talán azt gondolt végig mit ertesz mesterseges alatt
2021. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a pici tasakos italporok
2021. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mármint édesítőszer? Azt tudom, hogy van mesterséges édesítőszer, de az nem cukor. Vagy nem így van?


Azt értem mesterséges alatt, hogy pl nem növényből készült, hanem vegyi úton állították elő.

2021. szept. 13. 22:28
 6/13 A kérdező kommentje:
#4. Köszi, utánanézek!
2021. szept. 13. 22:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elő lehet állítani mestersegesen. Atomjaibol. Csak van aminel olcsóbb, mint a termeszetes anyag es van aminel sokkal sokkal dragabb az eljárás, mint maga az anyag. Pl. Arany.


Neten rakeresel az előbb említett energia italra, vagy a tasakos italporra. Fent lesz a címkéje, es olvasd el mi, van benne. Ha e-t irnak az is. Megtalalhato.

Jo hazifeladat keszitest kivanok!

2021. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat. 🙂
2021. szept. 13. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt értem mesterséges alatt, hogy pl nem növényből készült, hanem vegyi úton állították elő."


Ilyen feltételek mellett nincs.


Pl. Van egy mesterségesnek hívott ízfokozó, a nátrium-glutamát. A neve ellenére, egy egészen természetes dologról beszélünk, mivel keményítőből (és még egyéb másból) fermentációval állítják elő.

2021. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Nézőpont kérdése, de a cukor is nevezhető mesterséges elemnek, természetes alapanyagból, de technológiai eljárással készül.

A cukorrépából, cukornádból, és ki tudja még miből készítenek cukrot, ami nem ősi táplálék, a természetes édesítő a méz volt, a szőlőcukor (glükóz), gyümölcscukor (fruktóz) a természetes cukor.

2021. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!