Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Gyerek pezsgő vásárlásánál...

Gyerek pezsgő vásárlásánál kell személyi igazolván?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés de ha gyerekpezsgőt szeretnék venni és még nem multam el 18 akkor elkérik a személyit? Mert van olyan ismerősöm akinek elkérték egy almás gyerek pezsgő vételekor...

2021. febr. 10. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve kiadják-e? Ez lemaradt..
2021. febr. 10. 17:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

?????


A gyerekpezsgő alkoholmentes. ERgo nem vonatkozik rá a 18 éves korhatár.

2021. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
#2: Nono! Ismerősnek az éjjel-nappaliban este nem adtak ki alkoholmentes sört, mert X óra után nem lehetett szeszesitalt! Hiába mondta, hogy az nem az, az eladót nem érdekelte, mert valamiért abba a termékcsoportba tartozott. Szóval ki tudja...
2021. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekpezsgő az üdítő.

Nagyobn élelmiszerboltba bemész és olyan, mintha 1 sió levet vennél.

2021. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3: ezzel akkor szokott probléma lenni, ha élelmiszerutalvánnyal, vagy erzsébet kártyával akarsz fizetni. Mert azokhoz tényleg hozzá vannak rendelve a termékcsoportok - és elképzelhető hogy a sör nincs kettébontva alkoholos és mentesre...
2021. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
nem szabad logikára alapozni. tőlem egyszer azért kérdék el a személyimet mert cukornád szirupot vettem, ami a likőröknél volt (mint koktél alapanyag). hiába nem alkoholos ital, mégis kérték a személyit, mert a rendszer szerint kérni kellett. én se értem
2021. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 11. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

A gyerekpezsgővel az a baj, hogy noha alkoholmentes, de szépen rászoktatja már gyerekkorában, hogy keresse a polcokon a pezsgőt.

Én soha nem vettem a gyereknek, szilveszterkor sem.

2021. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os!

A kasszánál a kategória dönti el. Nem adhatja ki, mert a számítógép jelzi. Őt meg bármikor ellenőrizhetik. A óra, perc is rajta a blokkon, tehát akár az állását is veszítheti, ha netán rajtzakpják. Nem a pénztároson múlik, Ő a kötelességét teljesíti. A korhatáros alkohol vagy alkoholszármazékok vásárlási korlátozásával egyetértek.


1990-ben voltam Svédországban. Ott az élelmiszer üzletekben csak alkoholszegény sört kaptál, semmiféle más alkoholos italt.

Viszont olyan üzletekben vásárolhattál, mint nálunk a gyógyszertár. Minden italféleség az üveges szekrény polcain, ott láthattad, hogy mi közül választhatsz.

Sorszámot húztál és szépen kivártad a sorodat. Limitált volt, hogy 1 karton sört, hogy hány üveg konyakot, bort, vagy pezsgőt vehetsz.


Tervben volt, hogy bevezetik a személyre szóló évi limitet is, és mindenki kap kártyát, amin levásárolhatja. Ha idő előtt elfogyott a pontja, akkor úgy járt.


Erről azért mondtak le, mert a fent leírtak miatt szépen beindult az alkohol turizmus. Péntekenként hajók indultak Finnországba, két napon keresztül seggre itták magukat, vasárnap vissza, hétfőn munka.


Nem tudom, hogy most hol tartanak alkohol ügyben.

A 80-as években Amerikában, némely országokban teljes alkoholtilalom volt. A haver kint dolgozott, kutató orvosként. Megtanult kuktában sört főzni. :)

2021. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 én is ezt mondtam, a rendszer jelezte hogy személyit kell nézni, ezért a kasszás megnézte. nem néztem hülyének senkit emiatt, főleg a kasszást nem, ő csak a munkáját végezte. csak arra próbáltam rávilágítani, hogy attól, hogy nincs alkohol benne, még kérdhetik a személyit.
2021. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!