Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lefőzött kávé megromolhatott,...

Lefőzött kávé megromolhatott, ha nem volt hűtőben?

Figyelt kérdés
Most ittam meg a másik felét, 11 körül főztem. Fura íze volt kicsit!
2020. júl. 10. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány fokon tároltad, vagy érte e a nap.

Én mindig előző este főzöm le a kávét és reggel isszuk meg és soha semmi baja. Igaz, nálunk 23-24 fok van napközben a lakásban, éjjel meg kevesebb.

2020. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bent, a konyha asztalon, hát nincs légkondi nálunk meg semmi, nem tudom!
2020. júl. 10. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:

A kávé ha romlik, akkor savanyodik.

Ha nem volt savanyú, akkor csak azt érezted, hogy nem frissen van főzve.

2020. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ennyi idő alatt nem romlott az meg!
2020. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt savanyú
2020. júl. 10. 16:10
 6/8 Mansour ***** válasza:
65%
Nem romlik, a szobahőmérsékleten (és nem tűző napon!) tárolt kávét még másnap is meg lehet inni, nem okoz semmilyen panaszt. Az ízanyaga viszont folyamatosan romlik, ez nem az egészségre, hanem csak az ízlésre káros. Már egy órával a lefőzés után sem az igazi az íze. Aki este lefőzi a reggeli kávét - hát, lelke rajta - én ilyet soha nem tennék! Inkább felkelek negyed órával korábban!
2020. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi legalább húsz éve isszuk másnap is a kávét anélkül, hogy hűtőbe raknánk.

#6-nak Van, hogy nem lustaság kérdése a dolog, hanem egyszerűen ekkora adagot főz a kávéfőző, és ennyi idő alatt fogy el.

2020. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

A tiszta kávé elég rossz táptalaj, úgyhogy nehezen romlik. (Az íze tényleg nem marad friss, főleg az oxidáció hatására.) Sokan rendszeresen megisznak olyan kávét, ami akár 24 óránál is régebbi, semmi bajt nem okoz.

És persze itt is érvényes az ökölszabály, hogy akinek normálisan működik az ízlelése, az érezni fogja, ha valami romlott.

2020. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!