Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csak szerintem pofátlanul...

Csak szerintem pofátlanul drágák a kávék a kávézókban?

Figyelt kérdés

Egy sima eszpressó is 500-nál kezdődik. Magán kis falusi kávézóban ittunk most egy olyat, hogy alján volt egy kiskanál méz,kb másfél deci tejeskávé és a tetején kis tejhab és 790 Ft volt.

30F


2020. máj. 18. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Akkor is ezt mondanád, ha te lennél ott a felszolgáló, és attól függne a fizetésed, hogy mennyi a bevétel?


Nem kötelező kávézóba menni.

Vedd meg a teszkógazdaságos szutyok őrölt kávét, és főzd le otthon. 120 ft-ból kijön.. :-D

2020. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Helyseg berleti dijja, az alkalmazott fizetese, a fonok is akar keresni ... mennyi legyen egy kave?
2020. máj. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a minőséget meg kell fizetni. Én mostanában inkább ritkábban járok kávézóba, cukrászdába, de ha eljutok, akkor nem sajnálok egy szelet igazán finom, adalékanyag mentes sütiért vagy kávéért kiadni 700-800ft-ot.
2020. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem csak a kávéért fizetsz, hanem minden egyébért, ami azzal jár, hogy beülsz egy kávézóba (kiszolgálás, fűtés vagy légkondi, stb), mindent összevetve nem olyan drága az a kávé.
2020. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon szűklátókörűnek kell lenni ahhoz, hogy valakinek ne legyen világos, mi minden van még benne annak a kávénak az árában...

Ahogy a 4-es is írja.

2020. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Legyen a kávé előállítási költsége mézzel, tejjel, stb együtt csak 100 Ft (otthon ennyiből nem jön ki, max kotyogós). Ehhez még minimum hozzájön az alkalmazott bére, legyen csak 5 perc, amit rendelésfelvétel, fizetés, kávé készítés, mosogatás stb-vel eltölt, ez is minimum 100 Ft, de inkább több.

Már itt legalább kettő, de inkább háromszáznál tartunk, és még bőven nem vagyunk a vállalkozó tényleges önköltségénél, nem számoltunk még a helyiség, kávégép, asztalok, poharak stb amortizációjával, beruházási költségével, aminek meg kell térülnie.

Egyszóval egy nem beülős helyen egy papírpohárba kiadott kávé reális ára tényleg 200-400 között van valahol, de ha te egy rendes kávézóba akarsz igényes helyen elfogyasztani egy kávét és ott üldögélni 15-30 percen keresztül, akkor nem olyan sok azaz 500-as indulóár. Mondjuk egy falusi kávézó esetében azért nem is olcsó.

2020. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert azt se felejtsuk el, hogy a dragabb helyeken adnak a koritesre is, egy kis csoki, egy kis suti, egy kis pohas szoda is jar a kave melle.
2020. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen szánalmasak a lepontozók! :-D


Tök logikus, értelmes levezetésekre nyomja a kérdező a mínuszokat...


LOL

2020. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg otthon laktam gyakran jártam Frei Tamás kávézójába. Kicsit drágább ugyan, de tény, hogy prémium minőség. Se cukrászda, kocsma, bár nem léphet a nyomába.
2020. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit. Érthető a magyarázat így levezetve.
2020. máj. 19. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!