Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyivel drágább a szemes...

Mennyivel drágább a szemes kávé, mint az őrölt?

Figyelt kérdés

Gondolkozom egy kávédarálóba való beruházásba, de az érdekelne még, hogy drágább-e hosszabb távon, ha szemes kávét kell vennem.


Az most nem jut eszembe mennyibe került, de azt tudom, hogy nagyobb kiszerelésben árulják.


Általánosságban, ugyanabból a márkából, ugyanabból a kávétípusból 1kg őrölt vagy 1kg szemes a drágább? És mennyivel?


2020. máj. 8. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őröltből lehet kapni olcsóbbat is (de az általában olyan is).

Megnéztem a tesco webshopjában: a tschibo family olcsóbb őrölve, omnia ugyanez. Viszont a frissen őrölt jobb ízű (szerintem).

De! Például a lidlben van egy saját márkás, bio szemes kávé (0,5 kg / kb. 1500 Ft, 100% arabica). Szerintem ez odaveri a legtöbb tschibo, omnia "márkás" kávét.

2020. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szemes drágább, de az árak márkától és üzlettől is függ. Pl Tescoban csak akciósan éri meg, a kávék többségét drágábban adják, mint máshol.

Az ár ellenére szerintem megéri, sokkal "tisztábbnak" érzem. Ne haragudj, nincs rá jobb szó.

2020. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én itthon nem kávézom, mert csak kotyogósunk, illetve egy régi kávéfőzőnk van, ami őrölttel működik. Viszont egy barátunknak darálós a kávéfőzője, és isteni finom kávét csinál, ha ott lógunk, állandóan iszunk
2020. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Az őröltben is van kiváló minőség, és a szemesben is van gyengébb. Ha elmúlik az újdonság varázsa úgysem fogsz minden egyes kávéfőzés előtt a darálással bajlódni ( ha csak nem eleve darálós kávéfőzőt veszel ), hanem előre ledarálsz jó pár adagot - akkor meg ugyanott vagy mintha őröltet vennél. Mi is sokáig daráltuk, aztán meguntuk, jött az őrölt. Majd kb. másfél éve vettünk egy kapszulás gépet - annál jobb kávét nem nagyon ittunk, és kb. 65 Ft-ra jön ki egy csésze.
2020. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pld. Dallmayr Promodo

500 g. szemes: 2 190

[link]

500 g. őrölt: 2 190

[link]


Úgyhogy ez igazából nem pénz kérdés.

2020. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmivel, és sokkal jobb ízű a kávé, ha magad darálod, mintha daráltat és előrecsomagoltat veszel. Ráadásul alufóliás kacatba van pakolva, nem egészséges és sok szemetet termel, fölöslegesen.


Vegyél egy jó kávédarálót (nem csak elektromos van; én rég kinéztem magamnak egy antik, klasszikus, tekerős mahagóni vagy bükkfából készült darabot, csak a koronacirkusz miatt a vásárlás elnapolódott) és daráld vagy őröld magadnak a kávét.


Ez különösen annak ajánlott, aki nagyon szereti a KV-t.

2020. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Az örölt kávé tele van hulladékkal, sokkal finomabb frissen darálva
2020. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!