Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha a teába a cukrot előbb...

Ha a teába a cukrot előbb rakjuk bele a mint magát a filtert az baj?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sorrend teljesen közömbös.
2019. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Bajnal nem baj, de a sima vízben jobban ki tud oldódni a filterből, aminek ki kell.
2019. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"a sima vízben jobban ki tud oldódni a filterből, aminek ki kell"


Ezt alá is tudod támasztani valamivel, vagy csak úgy gondolod??? Ugyanis eddig ilyesmit sosem tapasztaltam!

2019. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Saw Gerrera válasza:
83%
Én a filter kivétele után teszek bele cukrot. Így a filterrel nem dobok ki cukrot is. Szerintem más különbség nincs.
2019. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

Az a baj, hogy a répacukor sejtméreg.

Mindegy mikor teszed bele.

Idd mézzel és csak a már langyos teába tedd bele !

2019. dec. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
#5 az oxigén is sejtméreg mégis lélegzel
2019. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kekcsi ***** válasza:
16%

Legjobb a nem filteres és nem cukros tea. Egy jó teát nem cukrozol, mert akkor nem érzed az ízét. A filterest megcukrozom, mert nem is akarom érezni.

De célszerű áztatás után. A cukor oldásával hűl is, telítődik is a víz, tök máshogy zajlik majd a tea anyagainak az oldódása, mint tiszta forró vízben. A terv szerint legforróbb vízben oldódó anyagok hiányoznak majd, a hidegebben oldódó cuccokból több lesz az italban, és hosszabb ideig nyúlik. Már ha nem egy kommersz teafüvet veszel, aminek nincs igazán megtervezve az oldódása, csak bezacskózzák a törmeléket.

2019. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meton ***** válasza:
100%

A cukor a sóhoz hasonlóan nedvességet von el a sejtekből. Ezért is használnak cukrot a gyümölcsök aszalásakor. Persze ez csak sejtés, de ha jól sejtem, még senki sem tesztelte, szóval szerintem nem is lényeges. Én előre belerakom a cukrot, mert így könnyebb adagolni.

Nem tudom, ki issza cukor nélkül a teát. Én kevés cukorral iszom, mert úgy jön ki a legjobb íz, de cukor nélkül keserű és fanyar. A kávét cukor nélkül szeretem, de a teába biztosan kell.

2019. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

A répacukros csávónak: Igzaad lehet, mert minden természetes anyag egészséges: uborka, méz, kobraméreg, fahéj, és még sorolhatnám.


Kedves kérdező:

A hagyományos módszer szerint vízzel forrázod le a tealeveleket. De miután te a vízbe teszed teáta, vagyis filterest iszol, mint az emberek túlnyomó többsége, lényegtelen hogy mikor rakod bele a cukrot. Ez a tea már nem az eredeti, mindenféle cuccal, gyümölccsel, ízesítőkkel kezelik, a teaélményből már kimaradsz. Annyira nem gáz, nekem nem is jön be a puccos tea - ez van.

Innentől kezdve pedig a te ízlésed szabja meg, hogy hogyan csinálod. A legtöbb teából intenzívebb, sötétebb italt kapsz, ha tiszta vízbe rakod a filtert, majd ebbe a cukrot. Ha cukros vízbe rakod a filtert, lájtosabb, frissítőbb teát kapsz - ez az én tapasztalatom. A megnyúlt arcú sznobok majd megmondják, hogy ez hülyeség, de ez van. Én így is, meg úgy is szeretem. :)


Szerencsére mindkét módszer legális.

2019. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!