Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti el mernétek menni a helyemb...

Ti el mernétek menni a helyemben az írói táborba? 16l

Figyelt kérdés

Lesz agusztusban valami, amin nem tudom, hogy részt merjek-e venni. Előzetesen annyit kell erről tudni, hogy volt egy írói pályázat középiskolásoknak, amit a megyei könyvtár hirdetett meg, és bekerültem a díjazottak közé. És most agusztusban, ha akarok, akkor részt vehetek egy hat napos írói táboron, ingyen, szakmai segítséggel.

Ezzel csak az a baj, hogy amúgy 18 év felettieknek lett meghirdeteve, és én 16 vagyok. Félek, hogy kellemetlen lenne, hogy én vagyok a legfiatalabb. Velem egykorú jó esetben is csak kettő lesz rajtam kívül, akik közül az egyiket látásból ismerem, mert egy suliba járunk. Rólam tudni kell, hogy nagyon parázok az emberektől, élőben mindig leblokkolok, ha beszélgetnem kell spontán, és lássuk be, hat nap alatt nem kerülhetem el, hogy bárki is hozzám szóljon, pláne, ha tudják, hogy hogyan kerültem oda, ha nem felelek meg amúgy a jelentkezési feltételeknek.

Nagyon szeretnék viszont elmenni, de egyszerűen belegondolni is rossz, hogy ismeretlen, nálam idősebb emberekkel leszek, egy darab ismerős nélkül. Másrészt... Néha nem is érzem magam annyira úgy, hogy nagyon szeretek írni. Persze tök jó meg minden, de nehezen veszem rá néha. Az is csak egy véletlen félreértés volt, hogy elkezdtem. Viszont az alapján, hogy a sulis tanárom szerint egész tehetséges vagyok fura ez az egész nekem. Ha eredménytelen lenne az eddigi ilyen jellegű próbálkozásom, mint ugye ez a pályázat, akkor azt mondanám, hogy megőrült, vagy csak kedves akar lenni.


Bocsánat, ha zavaros, de késő este írtam...


Szerintetek el kéne mennem, ha nagyon szeretnék, viszont egyszerűen rettegek, hogy gáz leszek? Még van egy hónap eldönteni.... (16l)


2019. júl. 1. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Minek agyalsz ennyit, ráadásul hülyeségeken? Menj el, mutasd meg, hogy meg mered és tudod csinálni.


Üdv.: Egy szintén hobbi író.

2019. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki ne hagyd! :)


Én 20 vagyok, de mostanában folyton idősebbekkel haverkodom, legutóbb olyan társasággal söröztem, ahol 25 volt a rajtam kívül legfiatalabb ember, az átlagéletkor meg 30 fölött lehetett. Az elején kissé fura volt, de a végére már egy 40 körüli nővel viccelődtem azon, hogy ilyen lazán beszélgetünk, miközben az anyám lehetne.


Amúgy ha szeretnéd, küldd át az írásodat, szívesen elolvasnám.

2019. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

MENJ EL.

Ne hagyd hogy a negativ gondolatok miatt kihagyj ilyen lehetosegeket az eletben!

Az, hogy nem leginkabb ismeretlenek lesznek az tok jo. Elvegre, csak 6 napot leszel ott szoval tiszta lap.

Es meg mennek veled is az evfolyamtarsaid.. Nem is muszaj veluk beszelned csak ha akarsz.

2019. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, mint te, csak két évvel korabbi példány. Menj el! Ha a tábor nem is jó - akkor is megéri. És ha szarul is érzed magad, akkor is lesz egy cseszett jó sztorid arról, hogy nyertél helyet egy ilyen helyre a felnőttek közé. Valamit ugye az unokaknak is mesélni kell. 😄 Menj el, lehet, hogy tök jó lesz!
2019. júl. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a tábor 18 évvel felettieknek szól, menj el, ha meghívtak. A legrosszabb esetben kiderül, hogy szervezési hiba történt és mégsem lehetsz ott, ilyenkor minimum visszafizetik az utazási költségedet és neked csak annyi dolgod lesz, hogy elfogadod a bocsánatkérésüket. Ami a korkülönbséget illeti, voltam 16, tudom, hogy ilyenkor nagyon soknak tűnik; valójában nem az. Menj el, mert az egyetlen dolog a táborban, ami a jó hangulatodat gátolja, az te vagy, és az életben kevés ilyen helyzet van. Ha valaha le akarod küzdeni a szociális szorongásodat, ez egy nagyon jó lehetőség rá. Ráadásul még attól sem kell tartanod, hogy nem lesz miről beszélnetek, elvégre ez egy írói tábor a díjazottaknak.
2019. júl. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Öhm... Kit érdekel az életkorod, ha meghívtak? Erre csak a hülye nem menne el.
2019. júl. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na sipirc táborba!


Mi most egy 16 évest meg vagy 3 totál kezdőt "pólyáztunk" a hétvégi táborban. Felsőoktatási intézmény szervezte, emiatt a fiatalság és a kezdők nem szokták megtalálni, de így a 6. évben már kezd híre menni a dolognak ^^"


Egyezik az érdeklődési körötök, közös témátok biztos lesz, bárkihez oda lehet menni, névre visszakérdezni még a sokadik nap után sem gáz. Az oktatók igyekeztek figyelembe venni, hogy ki milyen szinten van - közös, nyilvános értékeléseknél is és a táborozók is tök segítőkészen álltak egymáshoz.


Nyugodtan menj el, nem lesz gond.

2019. júl. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp el kell menned, a rettegésedet pedig -tadámm!- magadból kiírással tudod megszüntetni. Hát nem író akarsz lenni?!


Fél percig lesznek ott ismeretlen, nálad idősebb emberek. Fél perc alatt össteismerkedsz velük, és ismert, nálad idősebb emberekké válnak. Hogy akarsz írni, ha félsz a valóságtól?

2019. júl. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el, legalább új embereket is megismersz akiknek ugyanaz a hobbijuk

Ne aggódj annyit, nem fognak kinézni a korod miatt.

2019. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bár végig nem, de beleolvasgattam egy-két kommentbe, sok újat én sem mindhatok, kaptál egy lehetőséget, vagy mész a biztos semmire vagy a talán jóra,legrosszabb esetben nagyon nem tetszik és az x. napon hazamész, de ahogy felettem is írták, közös téme az biztos lesz, kétlem hogy ne lenne legalább egy ember aki megérti a helyeted/egy cipőben jár veled, ezesetben pedig még akár egy vagy több jó barátság is lehet a dologból. Végre még annyit, Ha engem kérdezel, menj el, számíts a legrosszabbra és akkor max pozitívan csalódhatsz.
2019. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!