Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Túl kritikus vagyok, vagy...

Túl kritikus vagyok, vagy csak nem illek agyban a korombeliekhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet tök primitív hogy itt kérek ezzel kapcsolatban segítséget, vagy visszajelzést esetleg véleményt, de gondoltam teszek egy próbát.

Mióta bekerültem közepiskolába, full megváltoztam. Új emberek, új közeg, új atmoszféra. Úgy vettem észre, hogy egyre jobban kezdem megismerni önmagam azáltal, hogy új emberekkel vagyok körbevéve. Szűz a horoszkópom, a szüzekre azt mondják iszonyat kritikusak. És én évről évre kritikusabb vagyok, ami nem tudom jó e vagy nem, de mindenesetre nem engedek akárkit közel magamhoz, a maganéletemhez, sőt! Ugye ezzel középiskolásként elég nehéz azonosulni, mindenki ismerni akarja a másikat, én meg az a ne már...

Lehet beképzeltnek fogok tűnni, de nem tudom elviselni a korosztályom gondolkodását sem. (98%). Feküdjünk össze mindenkivel, mindenkit engedjünk be az életünkbe amit később megbánunk... nemtudom. Sosem tudtam azonosulni ezekkel a dolgokkal, 17 éves vagyok, ilyen korban vannak az első szerlemek, esetleg a második szerelmek, de az olyanok, amikor nem ismerjük egymást, csak jöjjünk össze valakivel, hogy ki lehessen rakni a kapcsolatbeli státuszt a social media platformokra, hogy megfeleljünk az elvárásoknak, esetleg kitűnjünk a tömegből?

Az ilyen nézeteim miatt alig találok barátokat a korosztályomban akikkel egyetértenék a dolgokban, szerintem ha keresnem kéne akkor az ilyen 20+ korosztályban kéne leskelődnöm, csak ott meg fordítva nem fog működni a történet.

Elég bonyolult típus vagyok rengeteg dologról alkotott véleménnyel, rengeteg dologhoz hozzá tudok szólni, és úgy veszem észre, hogy kezdek úgymond készenállni az életre, míg a srácok, akikkel körül vagyok véve nap mint nap, nem rendelkeznek ezzel a tulajdonsággal, ami nem zavar, csak rossz, hogy nem tudok szinte senkivel elbeszélgetni az élet akár nagy dolgairól. Vagy csak rossz helyen keresek? Mit gondoltok?

Egy 17 éves srác,


2019. máj. 5. 23:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit kifelejtettem hogy van egy csaj a neten akivel közel 3 éve dumálok, na Ő az, akivel szinte mindenben egyetértek. De nem lenne rossz 1-2 ilyen még...
2019. máj. 5. 23:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát tudod az átlagfelnotte való átalakuláshoz atlagtinikent kell viselkedni.

Én is kicsit másképp viszonyulok a dolgokhoz, de tudod.

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa.

Sokkal nehezebb a tudást, az érdeklődést stb... cipelni, mint az átlagos tini fájdalmakat.


Néha még azt is meg tudom mondani melyik hormon váltja ki kortársaim egyes cselekedeteit.

2019. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én nem gondolom hogy különösen kritikus lennél, szerintem így lenne normális ahogy leírtad. viszont tapasztalat szerzésnek jó lehet egy rosszul elsült tini szerelem vagy bármi ilyesmi. aztán vagy tanulnak belőle vagy nem. én személy szerint nem igazán veszem ki ilyesmiben a részem, inkább csak figyelek másokat, tapasztalatot gyűjtök mások hibáiból. lényeg a lényeg, szerintem nem feltétlen vagy kritikus, normális ember módjára meg fogalmaztad a véleményedet, és az csak előnyödre válhat szerintem ha sok témához hozzá tudsz szólni és véleményt alkotni, egy ilyen tulajdonság biztos előre fog vinni az életben.

16/l

2019. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, nekem is volt úgymond “tini szerelmem”, de én már azt a történetet is tökre máshogy közelítettem meg mint pl. más. Nyilvánvalóan tökre nem szeretném azt hogy mindenki ilyen legyen, csak na, nem lenne rossz olyan emberekre találni a korosztályomban, aki(k)nél nem feltétlen a részeg estékről lenne csak szó :)
2019. máj. 6. 01:22
 5/5 Liliiiii16 ***** válasza:

Na szerintem meg nem kritikus vagy, hanem normális.

Az én környezetem is ilyen bulizós, "semmivel nem törődöm" "majd az idő eldönti" illetve céltalan emberek vannak. Engem is nagyon irritál ez. Manapság kevés a normális ember. Az emberek fokozatosan züllenek, csak az a baj hogyha már most ilyen világban élünk akkor mi lesz a következő generációkkal...

2019. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!