Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért az a leggyakoribb...

Interferencia kérdése:

Miért az a leggyakoribb válasza az embereknek arra, hogy ráérnek-e egy baráti összejövetelre, hogy "nem tudom" vagy "majd talán beugrom"?

Figyelt kérdés

A baráti-haveri köreim mindig is kortársakból álltak; középiskola alatt, illetve az egyetem elején nem szembesültem a kérdésben írt problémával. Viszont az utóbbi években szinte mindig ezt tapasztalom, ha akár én, akár más egy összejövetelt akarna szervezni: sokan nem, vagy csak késve reagálnak, akkor is általában azt, hogy még nem tudja, nincs kedve, talán jó lesz.


Mi lehet ennek az oka? Természetesen kérdeztem már a környezetemet (csak elvétve van olyan, aki már vállalat gyereket), de arra lennék kíváncsi, hogy ha tapasztaltatok hasonlót, szerintetek milyen okok állhatnak a háttérben?


Így sajnos eléggé idegesítő, hogy az ember nem tud előre tervezni, és csak úgy lóg a levegőben a dolog. Én úgy vagyok vele, hogy ha kijelölünk egy-egy időpontot, akkor ahhoz tartom magamat, és nem szervezek rá mást, ha más miatt nem érek rá, akkor meg kerek perec megmondom az elején. Miért nem képes erre egyik-másik felnőtt ember?


2019. febr. 9. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Így nem kell elköteleződni.
2019. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember be van zsongva valamitől, azt biztosan akarja.


Magyarul ebből arra következtetek, hogy különösebben nincsenek elájulva az ötlettől, vagy mert túl gyakori az ilyen, vagy mert amikor volt sem volt katartikus élmény számukra... bármi oka lehet... miért nem beszélgetsz velük erről? Jó téma, és ha már a barátaid az ilyen emberi kérdéseket kivel beszéled meg, ha nem a barátaiddal? ;)

2019. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van magánélete, esetleg plusz melókat vállal,párkapcsolatban van stb.


Én pl hétfőtől péntekig dolgozok. Van,hogy szombatra itthon is vállalok maszekba melót. Emellett fixen a kutyámmal ki megyek szombat és vasárnap is a parkba 1,5 órára, mivel hétköznap nem tudom úgy lefárasztani,hogy jó legyen.

Fotózás a hobbim,de szoktam pénzért is vállalni,most speciel majdnem minden vasárnap mennem kell fotózni.


Fotózás után van utómunka és szeretem az nap legkésőbb megcsinálni a képeket, elküldeni.


Emellett szeretnék pihenni is.

Vezetést is elkezdtem az is vesz el időt.


Jelen pillanatban nekem nagyon előre le kell fixálni egy egy baráti össze jövetelt,hogy az itthoni munkát és a fotózásokat is más időpontra rakjam.


Azt akartam kihozni ebből,hogy mikor felnőtt az ember és dolgozik ahhoz kell igazodnia.


Nagyon nehéz még 5-7 embert is össze rántani egy időpontra..


Nálunk mindig a 8 főből változóan 3-4 ember volt jelen, mindenki másnak volt más dolga. Én sem tudok mindig menni,ha nem időben találják ki.

2019. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szépen becsomagolt "nincs kedvem hozzá(d)".

Azért, mert a társaságot nem szeretnék, vagy csak szimplán befásultak a hétköznapokba és már nem akarnak mást, csak otthon dögleni.

Manapság már könnyű a négy fal között is kapcsolatot tartani, nincs kedv kimozdulni.

De ez akkor is jó szöveg, ha amúgy a hátunk közepére sem kívánjuk az illetőt.

2019. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!