Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit árul el a facebookon, ha...

Girlll3 kérdése:

Mit árul el a facebookon, ha valaki csak egy sima profilképet rak ki Magáról?

Figyelt kérdés
Se egy borítókép, se semmi megosztás nem látható, maximum az ismerősök számára. Visszahúzódó lenne, kevés baráttal vagy csak ennyire nem érdekli a közösségi média?

2018. dec. 24. 18:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"

Többnyire az ilyen emberek azok akik nem boldogtalanok és nem érdekli mások véleménye.


Kutatások alapján minnél több képet tölt fel valaki annàl magányosabb az illető és mások véleménye jobban érdekli őket. Kell neki a pozitív vissza jelzés."



Teljes mértékben igaz. Nem értem a kérdezőt. Valaki visszahúzódó kevés barattal, akkor nem inkább az ilyen oldalakon nyílik meg inkább?


A masik, hogy:

Pozitív visszajelzés kell.

Tudod, önbizalomhiány.

Muszáj mutatni, egyszerűen olyan figyelemhianyosak, hogy kozleskenyszerben szenvednek. Meg tudjak belul, hogy senkik ezért muszáj vmit ami elfedi ezt a gondolatot. És mivel tudjak? LAJK. Bszarás komolyan.

2018. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az intelligencia szintjét.

Az ismerőseim alapján legalábbis erre következtetek.

Az intelligensebbek, tanultabbak alig osztanak meg valamit. Az is valami közérdekű, hasznos, tudományos hír.

Az egyszerűbb gondolkodású ismerőseim fala van tele különböző posztokkal. Leginkább mit főztek, mit csináltak...jellegűvel

2018. dec. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hogy helyén kezeli a közösségi médiát és csak a rokonaival, ismerőseivel való kapcsolattartásra használja.

Nekem is basic profilom van profilkép, borító, végzettség a nyilvános. Szerintem sok facebookot társkeresőnek néző embert kivéd, plusz nem érzem szükségét idegenek számára nyilvánossá tenni az életem. Félévente rakok ki 1-2 képet, néhanapján megosztok valamit, de ezeket csak ismerősök látják.

Plusz szerintem professzionálisabb is, ha az embernek rendezett a közösségi médiában történő reprezentálása.

2018. dec. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedvencem az, amikor valaki szimpla "semmilyenes képet" rak ki magáról, nem is járt egzotikus helyen, csupán csak szobában ül vagy valaki lefotózta a közeli erdőben. Ilyenkor elgondolkozom, hogy ilyen embereknek milyen szegényes lelkiviláguk lehet. Mennyire senkik lehetnek az életben, mennyire nem kapják meg azt a "várt" figyelmet, megbecsülést, elismerést, hogy nekik muszáj visszaigazolni lájkokkal, hogy ők "valakik" (miközben ugyanúgy senkik maradnak az életben). Ugyanez igaz, amikor születésnap van, nap vége felé kirak egy képet magáról, mert szegényke nem bírja tovább, hogy az életben egy senki és neki muszáj azt a virtuális világban tettetni, hogy bizony ő sikeres ember az élet minden területén. Tökéletes képet festeni magáról.
2018. dec. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem pont olyan a Facebookom, mint ahogy azt leírtad, kedves kérdező. Több oka van annak, hogy ilyen a profilom, ezt megpróbálom kicsit rendszerezve leírni, rövid magyarázatokkal megspékelve.


1) Ismerős listám azért nem nyilvános, mert régebben volt egy zaklató ember, aki egy csoportból talált rám. Lány ismerőseimet terrorizálta, rám hivatkozva, hogy én ajánlottam be őket neki, hogy nyugodtan hajtson rájuk. Ez tőlem elővigyázatosság, meg védekezés is, hogy az a beteg ember, ne zaklassa a maradék ismerőseimet.


2) Borítóképem nincs. Ennek az okát nem igazán tudom már, hogy miért is van ez így. Régebben emlékszek, hogy volt, de az okot már nem tudom, hogy végülis mi céllal töröltem. Valószínűleg akartam feltölteni egy új borítót, csak elmaradt, végül pedig nem volt olyan fontos, hogy eszembe jusson ez a "hiányosság".


3) Profilképem zárolva van, a régebbi profilképeimet pedig nem lehet megtekinteni senkinek se. Ennek az oka hasonló az ismerős lista zárolásához: nem akarom, hogy nyomozhasson utánam önjelölt nyomozó jelölt, hogy mégis kik likeolnak engem. Kaptam ezekért eleget, problémát megelőzöm ezzel, hogy idétlen hozzászólásokkal spameljék tele a profilképemet a haverjaim.


4) Semmi megosztás nem látható. Ez nem volt mindig így. Mivel olyan korban regisztráltam arra az oldalra, amikor füllentenem kellett 1-2 évet, így arra se gondoltam, hogy nem fogom okosan használni az internetet. Olyan dolgokat írtam ki, osztottam meg, amik miatt a falat tudnám kaparni manapság. Legalábbis mai modern szemmel cikinek tartottam, hogy 2011-ben "De beteg vagyok, orvoshoz megyek". Egyszerűen feleslegesnek tartom, hogy a napi tevékenységemet megosszam az ismerőseimmel. Erre viszonylag hamar, 2014-ben mikor középsuliba mentem rájöttem, ezért amennyire tudtam, megtisztítottam a profilomat ezektől az idétlen dolgoktól, de voltak olyan dolgok, amíg még 2018 tavaszán is szabadon megtekinthetőek voltak. Az osztálytársak cikiztek érte folyamatosan, ezért ez is motivációt jelentett számomra, hogy eltüntessem a dolgokat, mielőtt a pletykások rátalálnak egy-egy fantasztikusnak nem nevezhető posztomra. (itt jegyezném meg, hogy sokszor az éjszaka közepén jutott eszükbe nézegetni a facebookomat, szóval sok szabadidejük lehetett :D) Talán érettségi előtt jutottam el arra a pontra, hogy a profilom már teljesen megtisztult, nincs egy kínos bejegyzésem se, amit bárki láthatna.


5) Tiltottam azt, hogy írni lehessen az adatlapomra, vagy hogy egy-egy képen, poszton megjelöljenek. Ezt az általam írt két ok alapján tettem. Egyrészt próbálom védeni az ismerőseimet a zaklatók elől, másrészt a drága középiskolai osztálytársaimtól óvtam magamat, hogy ne posztoljanak a falamra ciki képeket, meg hogy ne spameljék az egész idővonalamat. Persze megtudnak engem jelölni hozzászólásban vagy csoportokban, de azokat már nem látja annyi ember, mint ha a falamra írkálnak. Ha képen próbálnak megjelölni, akkor arról kapok egy engedélykérést a Facebooktól. Legalábbis régebben kért engedélyt, azóta nem nagyon rémlik olyan, hogy megjelöltek volna bárhol.


Én ezt max visszahúzódónak nevezném. Érdekelni érdekel engem a közösségi média abból a szempontból, hogy napi szinten használom, mert erről informálódok a hírportálok és egyéb oldalak információi alapján. Én ezt a magatartást inkább úgy nevezném, hogy amennyire csak lehet, a magánéletemet próbáljam elrejteni olyan emberek elől, akikre az nem tartozik. Nyilván egy kicsit drasztikusnak tűnik, de így 100%-ig biztos vagyok abban, hogy olyan ember létesít velem kapcsolatot a Facebookon, akinek azt hagyom.

2018. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 mikeXxX ***** válasza:
Nekem sincs kép és nem is lesz csak azért csináltam hogy megnézzek pár embert aki nagyon be akart jelölni az megvolt de nem jelölgetek pedig sokat tudnék . 39f
2018. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!