Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudnak manapság...

Miért nem tudnak manapság normálisan levelet írni sokan, főleg ha ismerkedni akarnak? Akinek nem inge ne vegye magára!

Figyelt kérdés

Nem tetszenek azok az emberek, akik úgy írnak rám közösségi oldalakon teljesen ismeretlenül, hogy bár sejthető, hogy ismerkedni akarnak velem, de igazából nem tudnak egy mondatot megfogalmazni. Kábé fel kell szednem magam nekik, és ha én nem mondok valamit, akkor áll a beszélgetés. (Úgy, hogy abszolút nem én kezdeményeztem, nem is ismerem.) Pl. egy férfi írt, hogy boldog névnapot. Se köszönés, se semmi, csak így. Visszakérdeztem, ismerjük-e egymást, írta, hogy nem, de ma van a névnapom. Erre megkérdeztem, mindenkit felköszönt-e Facebookon, mire annyit írt, hogy "á, dehogy". Hasonló sokszor történt már, de komolyan sosem értem.


Nem vagyok az a Facebookon ismerkedős típus, de ha valaki ennyit ír, hogy "szia, nem ismerjük egymást, de szimpatikus vagy", az egy korrekt üzenet. De miért van, hogy az emberek köszönni se tudnak? Egyszer egy ilyen embernek totál illedelmesen elmagyaráztam, hogy köszönöm, de sokkal szimpatikusabb lett volna, ha tudott volna köszönni. Erre megsértődött, és küldött egy litániát.


És nem csak ismerkedésről van szó. A munkahelyemen is kapunk olyan leveleket, amiben se címzés, se aláírás, se normális fogalmazás. Csak én érzem úgy, hogy az emberek nem tudják megfogalmazni, mit akarnak?


Egy volt gimis évfolyamtársamat azért vették fel egy állásra, mert új időpontot kért az állásinterjúra, és bár a főnök senkinek se szokott újat adni, de látni akarta, ki az, aki olyan levelet tud írni, mint ő. Mert ő értelmesen és tisztelettudóan megírta, hogy nem ér rá, és adjanak neki másikat. Komolyan ez ilyen ritka?


A kérdésem hatására most nyilván kapni fogok privátokat, és lesz, aki ezzel teszteli majd, vagyok-e elég udvarias, és ha nem írok vissza, akkor majd idekommentelik, hogy a kérdező mekkora egy p**csak, mert ő írt neki privátban, és nézzétek csak, nem írt vissza. Mellőzzük ezt a játékot, ha lehet, a kérdésem nem arról szól, hogy ismerkedni akarok, hanem azt nem értem, miért olyan ritka manapság egy értelmesen megfogalmazott levél. Meg egy fenntartott beszélgetés. Hiszen ha ő kezdeményez, akkor azt gondolná az ember,hogy nem mindenre azt írja majd, hogy aha meg ok meg lol (pláne arra is, ami nem vicces).


2018. aug. 28. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-boldog névnapot!

-oh, köszi, aranyos tőled. Neked mikor van?

-2 hét múlva.

-juj, akkor majd én is felköszöntelek, addig is mi újság veled? Mesélj magadról is.



És el lehetett volna kezdeni a csevegést. Ne legyél ekkora kocka... Nem az 1800-as években vagyunk

2018. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted normális dolog, hogy egy vadidegen nem is köszön, hanem ezzel kezd?
2018. aug. 28. 19:08
 3/11 A kérdező kommentje:
És ezt se értettem soha. Miért én kérdezzem meg, hogy mi újság, meséljen magáról stb. Félreértés ne essék, ha beszélgetünk, nyilván én is kérdezek és bedobok témákat. De neki kell megindokolnia ki ő, mit akar és miért írt.
2018. aug. 28. 19:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul"juj". Mintha hú de izgatott lennék, hogy majd felköszönthetem.
2018. aug. 28. 19:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Érdekes dolgok ezek... úgylátszik ennyire ritka már ha valaki normális módon tud kommunikálni... a helyesírásról meg ne is beszéljünk... és ezt nem az ékezetek elhagyására értem...


#1.


Ugyan legyen már egy emberben annyi, akár férfi, nő, vagy a kettő között valahol, hogy megtanul köszönni, ha már levelezni kezd.


Egy “Szia” nem a világ teteje, de azért szerintem mégis lényeges...


Üdv mindenkinek. 26/F

2018. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az ékezetek hiányát én még megértem, ha alapvetően normális a fogalmazás. De a többit, amit leírtam, kissé primitívségnek érzem. Köszönöm a válaszod.
2018. aug. 28. 23:10
 7/11 anonim ***** válasza:
én még a "szia, nem ismerjük egymást, de szimpatikus vagy" féle szövegekre se szoktam választ kapni :D
2018. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de most nem is ez a kérdés, hogy ki milyen hajlandósággal válaszol.
2018. aug. 29. 01:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem csak siránkozni akar, ez nem az élet nagy kérdése, se problémája.

Nem is akar megoldó választ kapni. Az első hsz-t is élből lepontozta.


Várjá má'! Most az jön majd, hogy nem ez volt a kérdés :D Kiírom gyakorira, hogy a sok kérdező miért nem fogadja el a megoldó válaszokat a problémái sorolása helyett.

Ilyen jellegű kérdéseket vitass meg a barinőiddel

2018. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Valóban nem ez életem legnagyobb problémája, de én meg ennyi erővel kiírhatnám, hogy miért kell mindig azt válaszolni, hogy ez-e a legnagyobb problémánk. Kétlem, hogy az ember kizárólag az egetrengető problémáit bocsáthatja vitára.


Gondolom, te írtad az első hsz-t vagy egyet értesz, és ez a probléma, de akkor ugyanott vagy, mintha élből lepontoznál. Ahhoz, hogy egy válasz százaléka megváltozzon, többeknek kell pontozniuk.


Nem gondolom,hogy csak megoldandó kérdéseket lehetne feltenni. Szerinted a Vallás topikban pl. mindenki megtér a kérdés végére, a Művészetek topikból meg csupa Picasso jön ki? Az ember időnként megvitat dolgokat másokkal. A barátnőimet is megkérdezhetem, de mivel tudom, hogy ők hasonlóan gondolják, gondoltam, kikérem mások véleményét, mert nem csak a saját társaságomé érdekel.

2018. aug. 30. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!