Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ez gyakran? (többi...

MIKLÓS18 kérdése:

Miért van ez gyakran? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha valaki átlagosnál hamarabb hal meg,olyan betegségben,amiről köztudat,hogy valamilyen káros szenvedély okozza,akkor a halál megtörténte után mindenki siratja,és a visszaemlékező elmélkedésekben minden jót elmondanak róla,de azt nem,hogy gyakorlatilag közvetve mi volt felelős a halálért!én résztvettem 2 éve egy ismerősöm halotti torán teljes családommal,az ismerőst majdhogynem pótcsaládtagként tiszteltük,egyszerre volt túlsúlyos,cukros,hipertóniás,alkoholista,és dohányos,57 évet élt,infarktus vitte el!a gyaászoló rokonainak megemlítettem hogy ne felejtsük el káros szenvedélyeit sem mert azok miatt nem ül itt most-erre szabályszerűen "repültem" a halotti tor helyszínéről,a gyászoló család lakásáról!Melyik fél volt szemtelen,erkölcstelen?

2015. okt. 17. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Te. Halottról jót vagy semmit, ezt nem mondták még neked?
2015. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Adom az elsőt.
2015. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Minden ember idióta, felelőtlen, és hülye valamiben/valamilyen szinten..

Sok ilyen hülye döntés ráhatással van az életminőségére, és az egészségügyi állapotára. Szóval ennyi erővel, a temetések szólhatnának arról, hogy az adott alany, milyen ügyesen lavírozott a halál felé, kihangsúlyozva hülyeségeit.

Hát, ez aztán gyönyörű utolsó emlék, nem gondolod?

Ismertem egy munkatársam apját, ki elrontott gyerekkora, és alkoholista szülei miatt egy agresszív, türelmetlen ember volt. Sokszor apróságokon bepipult, és pirosló fejjel ordibált. Valóban hülye volt, de nem az ő hibája, ha úgy nézzük.. Aztán egyik ilyen kiborulása után mentő vitte el, agyvérzéssel.

Szép is lenne, ha a temetésén hozzátartozóinak azt mondanám, hogy hát azért ezt magának is köszönheti...

Szerinted ez nem beteges, és idióta felfogás? :D

2015. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Elviekben azt mondom, hogy igazad volt, nem értem az ilyen embereket, akik szépen menetelnek a halál felé és már régen nem az "ez még belefér" szinten vannak... ettől eltekintve egy paraszt voltál és én is kivágtalak volna a fenébe.
2015. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően igazad van, de lehettél volna empatikusabb azokkal, akikhez közelebb állt a halott.
2015. okt. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Fogyatékos, logikátlan, tudatlan barmokkal akarsz logikus lenni?

Na ne nevettes.

Majd ha meghaladja agyuk 60as IQ-t akkor csinálhatsz normális dolgokat.

2015. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy valószínűleg az volt a felelős a haláláért, hogy úgy élt, ahogy, de ettől még súlyosan megsértetted a rokonai érzéseit.


Emellett mindenki úgy él, ahogy akar, és illik tiszteletben tartani. Emiatt nem ítélheted el. Az más kérdés, hogy neki megérte-e "idő előtt"(?) távozni a szenvedélyei miatt, vagy sem.

2015. okt. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember álszent. Van, aki őszintén gyászol, de rengetegen nem. Továbbá a saját szempontjukból is jobb belső érzés pozitív dolgokra gondolni az illetővel kapcsolatban, mint negatívra.


Mindkét fél szemtelen volt az adott helyzetben. Egy társadalmi elvárás ez a dolog, amit fel kell tudnod mérni az adott közegben és alkalmazkodni hozzá. A részükről pedig nem elzavarni kellett volna, hanem legalább egy értelmes ember szólhatott volna, hogy ne itt és ne most mondd ezt.

2015. okt. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az időzítéssel volt a gond. Ha téged kértek volna fel valamilyen gyászbeszéd tartására akkor is megemlítetted volna, hogy "igen-igen nagyon jó ember volt, de hát na, mégis csak egy alkoholista."
2015. okt. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szerintem aki egyetért, az elég felületes.

Csak a beteg fát látja, az alapján elítéli, és magára hagyja, vagy kivágja. Pedig a lényeg a föld alatt a gyökérben van.

A legtöbb szenvedélybeteg pszichológiai, vagy akár fizikai problémák miatt szokik rá ártalmas drogokra, anyagokra. Még ha tudat alatt is..


Aki így él, azt egyrészt teheti passzív önpusztításból (azaz tudatalatt meg akar halni, nem boldog az életével, de öngyilkosságot nem akar elkövetni, viszont nem bánja, ha korábban "távozik az élők sorából" )

Vagy másrészt tud róla, hogy ezzel árt magának, és ezt igazából nem is akarja. Azonban egyéb problémák miatt képtelennek érzi magát a változtatásokra, önbizalom hiányos, és emiatt depressziós.


Másrészt akármennyire is hülyén hangzik, sokan vannak akik ártalmas anyagokkal akarják gyógyítani magukat.

No meg lehet még ezer más oka is.


Egy közös mindegyikben. Segítségre lenne szükségük, valamiből hiányuk van..


Az más kérdés, ha pár ember a segítséget elutasítja, de még azokra se lehet azt mondani, hogy "úgy kell nekik.

S maguknak keresték a bajt."


Ezeket figyelmen kívül hagyni, szvsz. iszonyat bunkóság.

Arról nem beszélve, hogy amint pár válaszoló írta is, az őt szerető, közeli hozzátartozók és barátok iránti empátia hiánya minden esetben szomorú, elítélendő dolog már önmagában is. S simán validálja a lakásról való kidobásodat.

2015. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!