Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ítélik el a felnőttek a...

Miért ítélik el a felnőttek a 12-13-14 éves kamaszokat, hogyha pl. fekete nadrágban meg Dr. Martensben járnak?

Figyelt kérdés

Utálom az ilyen felnőtteket. Mit nem értenek azon, h a világ mindig fejlődik tovább? Biztos vagyok benne, h abban az időben amikor ők voltak fiatalok, az akkori felnőttek is azt hajtogatták, h ez a mai fiatalság meg ilyenek...

Persze itt nem azokat a fiatalokat akarom kimenteni, akik cigiznek és drogoznak...(sok 12-13-14 évest ismerek, aki cigizik és legalább egyszer drogoztak).



2015. júl. 11. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
talán azért, mert van annak valami jelentősége, ha valaki Martensben jár, és talán ezt 12-13-14 éves kamasz nem tudja??
2015. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne nézzetek minden 12-13-14 évest hülyének...nem csak a felnőttek szoktak rockot meg punkot hallgatni...:)

Pl. mint én. Szeretem a rockot, de nehéz is találni barátokat, ha fejlődöttebb vagy mint a többiek...

2015. júl. 11. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
fejlődik? LOL :) ez már kb az én huszonéves koromban is divat volt, pedig nem azóta eltelt még húsz év :)
2015. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudod, a mostani felnőttek gyerekkorában a világ sokkal lassabban haladt. Ma meg már szinte minden héten van valami új szokás, találmány, törvény, divat stb. Aki ebbe a felgyorsult világba született annak ez természetes, aki viszont régebben annak ez egy kissebb sokk, hogy így megváltozott a világ és ilyen gyorsan. Még az egyik alig 40 éves tanáromtól is hallottam, hogy az ő "idejében" a gyerekeknek kuss volt a neve, szigorúbban fogták őket, nagyobb rend volt és több évtized alatt alig változott valami. Ők ezt szokták meg. Aztán a világ hirtelen felgyorsult és csak kapkodják a fejüket, hogy mik vannak most. Ez van, nekik ez nem természetes fogadd el.
2015. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
71%
Ha rocker vagy, akkor nem érdekel mások véleménye. :3
2015. júl. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Látszik,hogy nem érzed a jelenség lényegét.Egyrészt a dr martens és a fekete nadrág nem a rock/punk zene hallgatását jelentette.Ez egy ellenkultúra volt,amivel lázadtak és csak ezután járultak hozzá az olyan másodlagos dolgok,mint a megjelenés,a zene és a magatartás.Mellesleg már régen nem aktuális mozgalom,ezért egy mai tizenéves,aki nem a kor szellemében nevelkedett-teljesen nem is értheti meg,mivel jelentősen megváltozott azóta a társadalom és a körülmények.Persze ez természetes.


Viszont azt sem kell elfelejteni,hogy ez egy olyan megmozdulás volt,ami az anarchiát,a totális káoszt népszerűsítette és azért valljuk be,egy tizenkét éves szájából meglehetősen bizarr ilyeneket hallani. ;)

2015. júl. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előszöris, nem nézlek hülyének, de amit írtam, az igaz. egyszerűen nem lehet, hogy a korodbeli fiatalok felmérjék a dolog súlyát, és igazán tudják, hogy mit miért viselnek (ahogy a kommentedből ítélve te se nagyon tudod)

amúgy meg nem azért, én is rockot hallgatok, de nem becsülöm le a többieket, mondva, hogy aki nem hallgat rockot, az "fejlődöttlenebb".

am meg, igaza van az egyik válaszolónak, ha igazán tudnád, hogy miért viselsz Martenst, mondod magad rockernek, punknak, aminek akarod, akkor nem érdekelne a felnőttek véleménye ;)

első voltam

2015. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem a nagyszüleim szólogattak be, de már leszoktak róla. Én nem vagyok rocker, de ha megtetszik egy fekete póló/nadrág/akármi és akkor azt hordom. Ez van. Régen a mamámék mindig mondták, hogy ilyen szineket a 30-40 éves nőknek kell hordani.(nem tudom, hogy ez honnan jött nekik)
2015. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dr. Igor válasza:
Én is feketében járok Martenssel ekiegészítve, és nem tartom magam se punknak, se egyéb ilyen irányzatok képviselőjének. A keményebb rockot se szeretem annyira, egyszerűen ilyen a stílusom. Nekem az a kedvencem, amikor az öltözködésem mit elkönyvelnek "metálemósnak", és akárhogy mondom, hogy nem vagyok az, nem hiszik el. (Pedig még a hajam se olyan). És ezt is csupán tudatlanságból, mert nem tudják, hogy mi is az valójában.
2016. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!