Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ilyen csak velem szokott...

Ilyen csak velem szokott történni Facebookon?

Figyelt kérdés

Chatelek valakivel, egy ideig elbeszélgetünk ott, majd aztán egyszer csak azt veszem észre tök hiába írogatok már, mert jó ideje vissza se írt, és összegyűlt jópár általam írt, akár eltérő témájú üzenet is egymás után. Amire a másik egyáltalán nem reagált semmit, eltűnt teljesen szó nélkül. Ez már többször előfordult bizonyos emberekkel való írogatáskor.

Ilyen csak velem fordul elő vagy másoknál is?

És nem lenne alap dolog szólni vagy elköszönni, ha valaki elmegy a Facebooktól és nem ér rá tovább chatelni?


2015. jún. 9. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De, alap dolog lenne, ezzel viszont az emberek 95%-a nem foglalkozik. Szokj hozzá, én is azt tettem.
2015. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez a jó a csetben hogy nem kell se illedelmeskedni, se magyarázkodni, csak lelépni mintha valami közbe jött volna.


Keress másik embert akit bombázol a témáiddal :D

2015. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagyok úgy sokszor,hogy hirtelen ki kell lépjek minden köszönés és szolás nélkül!De én legalább annyit meg teszek,hogy később vagy másnap meg írom annak a valakinek,hogy Bocsi,hogy úgy eltűntem hirtelen.De ha nem siet az ember azért vissza irhatna,hogy most menni e kell és elköszön.De hozzá kell szokni az ilyen dologhoz aki még bocsánatot se kér.
2015. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Az ilyen embernek nem volt gyerekszobája:D se olyan ember aki normálisan nevelte volna. Egyszerűen neveletlen bunkónak hívják őket:D

Válogasd meg azokat akikkel elcsevegsz és akkor ezt a típust simán elkerülöd.

2015. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
40%

facebook nélkül nincs élet ugye.

ha nem válaszolnak máris alacsonyabb az önértékeles ugye.

2015. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Beszélgetni élőben kell, nem a chaten. Nekem be sincs kapcsolva.
2015. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Velem is gyakran előfordul, szerintem rohadt nagy bunkóság.

Mi még úgy csináltuk ezt sok éve, hogy amikor az ember elment nem túl hosszú időre megírta, hogy pill, ha meg lelép, akkor elköszön.

De ez a mai facebook társadalom sz#rik az emberre, akkor lép le amikor akar, nem foglalkozva azzal, hogy a másik meg szerencsétlenül ír vagy várja a választ... Kész vicc.

Mondjuk amikor hosszú ideje nem írt egyik sem és az egyik elmegy csak úgy az még oké, mert ha a másik ír és semmi reakció akkor tudja, hogy már elment, de hogy a beszélgetés kellős közepén puff elmegy... szánalmas.

2015. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az illem egy mondatban: ne bánts (meg) senkit!


Emiatt van az az illemszabály, hogy más illetlenkedését nem illik észrevenni. Sőt, illendő elgondolkodni, hogy mi lehet az ok, amiért látszólag akár sértő, amit csinál. Ebben az esetben az a megfejtés, hogy nem kíván vesződni újra meg újra jelentéktelen dolgok miatti bocsánatkéregetésekkel, és ezt részben azért teszi, mert TŐLED SE VÁRJA EL.


Nem élőszó. Sok ember ritkán van fenn a telefonnál kellemesebb platformról, és nincs min csodálkozni, ha nem akar érintőn fölöslegesen gépelni rendszeresen vagy állandóan... Az jó dolog, ha nem haragszunk senkire, ha nem válaszol azonnal, vagy ha elfelejti az egészet jó időre, aztán meg már nem feszül rajta ő se, hogy elmaradt a dolog: semmi se lesz, ha kellemetlenül érzi magát olyasmi miatt, ami bárkivel előfordul.


Sok résztvevős beszélgetésekben pedig egyenesen illetlenség fölöslegesen megszólalni. Főleg facebookon, ahol alapesetben még fölöslegesen zargat is minden résztvevőt a kakukkos órát játszó chatpartner.

2015. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!