Szerintetek baj, vagy inkább normális, hogy az emberke egyre jobban bezárkóznak? Nem beszélgetünk idegenekkel a buszon/vonaton, átnézünk az utcán szembe jövőkön, és egy angol felmérés szerint az emberek többsége nem ismeri a szomszédját egyáltalán.
Véleményekre vagyok kíváncsi, nincs jó vagy rossz válasz! Kérek mindenkit, hogy ne pontozzák le azokat, akikkel nem értenek egyet. Tudni szeretném, az emberek hogyan gondolkodnak erről a témáról.
Tehát: - fülhallgató a buszon, hogy még csak véletlenül se szóljon hozzánk senki
- lehajtott fejjel az utcán, mert úgysem ismerjük meg a szomszédot sem
- ha odajön egy hajléktalan, akkor elfordulunk, undorodunk, elküldjük - akár durván is.
Mi lehet ennek az oka? Elkerülhetetlen volt-e ez a változás, ami pár évtized alatt végbement? Kellene-e változtatni rajta?
"azt gondolom, hogy a tényleges barátoknak jobban össze kellene járni, és nem az internetet tekinteni elsődleges kapcsolattartási formának."
Akkor miért nem teszed így?
Ebben nem a másikat kell nézni, hogy xy csak otthon ül. Hanem felhívni a barátokat és elmenni velük valamerre.
Hát a kéregetők valóban megint egy más téma. Azt gondolom, a fő problémán belül kb. ezerféle altémát külön-külön is órákig lehetne elemezgetni. Engem mindegyik érdekel. Kéne írni egy könyvet, vagy valami. :)
Én már nagyon régóta nem adok senkinek pénzt, annyiszor átvertek anno ezzel, mikor még kis naiv voltam. ("Elvesztettem a pénztárcámat, csak vonatjegyre kell, komolyan!")
"Akkor miért nem teszed így?"
Én ezt pont így teszem. :)
A kérdésem általános, nem minden vonatkozik konkrétan rám belőle, csak ilyesmiken szoktam gondolkodni, és érdekel mások véleménye is.
Nem értem hogy ez miért lenne bezárkózás. Miért kellene nekem idegenekkel beszélgetnem? Abszolút nem tudom felfogni. Ez régen ekkora nagy szokás volt? Zenét hallgatok buszon, és akkor mi van? Az emberek nem vágynak mindig arra, hogy beszélgessenek. Én például olyan barátnővel/baráttal szoktam csak beszélni folyamatosan busz úton, akivel már régen beszélgettem. Baj az ha csendben, pihenve szeretnék utazni?
Nem szoktam utcán mindenkivel szemezni, az ember általában előre néz, nem pedig a szembejövők arcát vizslatja. A hajléktalanokkal meg úgy állok, hogy elkerülöm őket. Ez nem azt jelenti, hogy ha odajön, akkor durván elküldöm, de elég zavaró tud lenni, hogy háromszor elmondom ugyan azt és egyszerűen nem bírja felfogni, hogy a nem az nem. Mert úgy általánosságban nem beszélgetni jönnek oda.
Elkerülhetetlen volt-e ez a változás? Hát én nem éltem 30 évvel ezelőtt, szóval nem tudom, hogy ezek akkoriban szokásosak voltak-e vagy sem.
A szomszédaimat meg ismerem.
Igen, ez régen nagy szokás volt: a buszon/vonaton egymás mellé került emberek beszélgetni kezdtek egymással. Biztos nem végig egész úton, de beszélgettek.
Ezt én is csak elmesélésből tudom, pedig már lassan 30 éves vagyok, szóval nyilván még régebben volt. (Pl. apukám gyerekkorában, tőle hallom ezt leginkább).
Nekem - és neki sem - abszolút nem hiányzik amúgy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!